29.Závod

Můj první závod v roce 2018 vyšel na závod zimního běžeckého poháru Lomazická stezka v Kadani který jsem tu už běžel před rokem a byl to můj pocitově jeden z nejhezčích závodů . Pro to jsem se těšil i když forma nic moc ,nebyl sníh a sluníčko jako před rokem za to především bláto v terénní části trasy . Na závod jsem dorazil autem s Marcelou z Mostu po zaplacení 10 Kč jsem od Čendy dostal číslo 130 viděl jsem tu několik běžců který jsem moc rád viděl jako například Michaelu Havlíčkovou nebo starého známého Honzu Kroužka který šel výkonem hodně nahoru za což má můj obdiv. Mé přání bylo zaběhnout lepší čas jak minule podvědomě jsem však cítil , že na to aktuálně nemám bral jsem to proto trochu jako trénink . Když bylo odstartováno vyrazil jsem po nábřeží Maxi psa Fíka na rovině (asfaltu) tempem pod 6 minut , ale už tady jsem cítil ztuhlost nohou asi protože jsem se málo rozběhal před startem. Po asi 1,5 km vbíhám na stezku podél řeky Ohře. Bláto úzký pruh cesty snažím se běhat mimo po trávě tam zrádné klacky ,kořeny ,louže a kameny ztrácím tempo propadám se pořadím i do bláta. Ještě ani nedobíhám k jezu kde je výběh na jediný za to prudký kopeček a už mě míjejí rychlejší běžci v proti směru mám co dělat abych se jim vyhnul. Pak jsem vyšel s dvěma běžkyněmi kopeček v kterém se přede mě nakonec dostali. Potom co mi už nahoře utekli jsem myslel ,že jsem poslední za mnou nikde nikdo následující běh z kopce nebyl tak hrozný jak jsem očekával a byla to jediná pasáž která se mi o proti loňsku běžela lépe .Na silnici pod ním už to byla jen rovina viděl jsem tak docela dost běžců přede mnou a to dokonce i Michaelu Havlíčkovou v jejím oranžovém outfitu .Opět jsem musel bojovat se ženami a to s dvojicí přede mnou a jednou „indiánkou“ v bílých kompreskách která mezi námi chodila nebo běžela. Na asfaltu se mi běželo líp tak jsem všechny tři těsně před jezem předběhl ve snaze nebýt poslední . Bohužel návrat zpátky ve smyčce po stezce mě zase vydatně zpomalil hlavně díky několika podklouznutí a zakopnutí. Kousek od mostu kde stezka končila mě předběhla indiánka myslel jsem naivně ,že na asfaltu po nábřeží už jí zase dohoním ,ale opak byl pravdou . Studený proti vítr byl proti mé snaze o zrychlení tempa nebo dokonce o sprint v závěru. Chvilku jsem si připadal trapně běžící za polo běžkyní která stále běžela v indiánském stylu , ale běžel jsem hrozně .Špatně se mi dýchalo což možná byl důsledek mých chronických zdravotních problémů a taky toho ,že jsem od loňska přibral 7 kg . Když jsem dobíhal potkával jsem známé tváře běžců kteří v několika závodech skončili za mnou a byl to pro mě trochu frustrující pocit . Když jsem v čase 57:57 doběhl do cíle byl jsem zklamán o 3 minuty a 3 sekundy horší čas jak loni. Ke všemu to byl můj historicky nejpomalejší závod . Pořadí celkově 144/148 předposlední mezi muži v kategorii V1 poslední , ale jsem rád za účast a za 56 bodů a po tomto 14.kole 243 bodů celkem v ZBP .Zimní běžecký pohár v Kadani mám rád i přes to ,že se mi tady moc nedaří další závod 16.ročníku ZBP jsem však s osobních i zmíněných důvodů už pro to neplánoval .***