Nejdelší krosový závod letošní ročníku Zimní hradubické ligy, kterým byl krosový běh na okruzích vedoucích po dominantě Pardubicka – Kunětické hoře, vyhrál v elitní kategorii Petr Zvěřina z Loko Pardubice.

Okruh o délce 1750 metrů s převýšením 40 metrů vedoucí po lesních cestách i asfaltu za jarního počasí museli účastníci hlavního závodu dát osmkrát. Náročný, bahnitý byl zvláště strmý výběh sice jen dvacetimetrový z lomu. Běželo se cyklokrosově – na hodinu a kolo.

Závod měl tak délku 14 kilometrů a Petr to dal 64:40. Druhý v elitě byl Náchoďák Jirka Doucha za 71:23 a třetí Tomáš Matras z Chrastu 71:43.

Start byl společný i pro kratší běhy, takže po něm běžela na průběžně čtvrtém místě nejlepší žena soutěže – hradecká Taťána Metelková. Posunula se v druhém kole dokonce na třetí místo. Ženy běžely na 40 minut a kolo. Takže Metelková dala šest kol, 10,5 kilometru, za 51:07 minuty. Druhá byla Kateřina Matrasová z Chrastu u Chrudimi za 54:58, před pár lety vítězka B7.

Závod mužů na šest kol vyhrál Jan Rusín z Loko za 52:35 před Ondrou Svobodu z hradecké Slavie – 53:42.

V dalším vypsaném závodě na čtyři kola, 7,5 kilometru, byla nej Martina Zvěřinová z Loko Pardubice za 38:18, za mlada nejlepší česká orienťačka.

Jak jména dávají tušit byl to hodně rodinný závod. Startovali manželé Zvěřinovi, Matrasovi, Metelkovi s dcerou a synem a Douchovi nasadili i své dva syny. Z některých rodinných týmů běžela jen část. Petr Fencl s dcerou Hankou, jeho manžela Marta fandila s další dcerkou. Jelínkovi z Třemošnice dorazili v sestavě tatík s dvěma potomky. Kateřina Matrasovou doprovázeli její rodiče, děda běžel a babička hlídala Matrasovic dvojčata.