Václav Rohlík z AC Pardubice vyhrál letošní ročník pětidílného Zimního poháru Srchu. Nejlepší byl i vloni. O celkovém pořadí se rozhodovalo v závěrečném klání.

Vítěz dvou závodů Miloš Kratochvíl z pardubické Hvězdy měl trumfy v rukou, ale tentokrát doběhl až sedmý, devítku za 35:55. Před ním byla i nejlepší žena seriálu Taťána Metelková z Hradec Králové (34:42), která byla v absolutním pohárovém pořadí třetí, vloni dokonce druhá. Kratochvíl letos v poháru druhý a vítězný Rohlík, který v jednotlivých závodech doběhl dvakrát druhý, jednou třetí a jednou čtvrtý, v tomto závodě dal 33:13.

Vítězem závěrečného klání, které se tradičně běželo na silniční pětiokruhové trati, byl další Pardubák Milan Uchytil – 32:51.

Díky březnovému výpadku nevyhrál Kratochvíl ani kategorii čtyřicátníků, v níž ho bodově porazil Jirka Doucha z Náchoda (34:35). Padesátníky vyhrála Jan Vejběra z CykloPokr Hradec Králové a šedesátníky ovládli borci ze Slatiňan – Radmil Brožek před Zdendou Petržílkem.

Mladé ženy Markéta Hronová před Erikou Kičinovou. Početně nejnabitější byla kategorie mladých veteránek, 35 – 49 let, kterou vyhrála Metelková. Za ní se stejným bodovým ziskem skončila Péťa Schwaningerová a Simona Oriničová. Pouze o dva body méně měly Hana Nádherová a Jana Horáková. Nad 50 let byla nej Hana Hellerová z Hradce Králové.