V půlmaratonu Aprílová půlka ve Starém Bydžově na Královéhradecku zopakoval loňské prvenství Petr Martinovský z Hradce Králové startující v barvách SK Babice. Silniční dvou okruhovou trať dal za 1:18:45 hodiny a za loňským traťákem zaostal o čtyři sekundy.

„Chtěl jsem zkusit překonat loňský výkon. Závod se mi podařilo slušně rozběhnout, ale v druhém kole jsem cítil, že jde můj výkon dolů. Nakonec jsem byl rád, že si mi podařilo dát pod 1:19h,“ řekl v cíli vítěz, který se může pochlubit i prvenstvím na loňské Krakonošově stovce.

Celkově druhý byl vítěz kategorie nad 40 let Miroslav Bednář z Poděbrad – 1:24:35. Následovali dva vytrvalci z kategorie do 39 let Milan Hofman 1:25:26 a vítěz prvního ročníku Jiří Mrazek z Chlumce nad Cidlinou 1:29:25.

Podobně jako Jirka Mrázek, vloni byl pátý, patří k Aprílové půlce Lucie Jampílková z Jičína. Vyhrála první ročník, vloni byla druhá a nejlepší nad 40 let. Letos ji v kategorii porazila Dana Jiřičná z Prahy –1:43:31. Lucka byla druhá za 1:48:08 a třetí veteránkou byla Jana Janečková – 1:49:22. Půlmaraton letos ovládly vytrvalkyně do 39 let. Lujza Sláviková z Prahy časem 1:36:08 vytvořila nový ženský traťák. Druhá Kristýna Mervartová zapsala 1:38 24 a třetí Romana Hurbánková 1:42:10.

Se samostatným startem se běžel čtvrt maraton. V něm byli nejlepší Ondřej Šec (48:39) a Lucie Krejčová (51:33).