Veteránka, dokonce z kategorie nad 45 let, Dáša Kynčlová z Jilemnice startující za SK Nové Město nad Metují, dříve česká reprezentantka v běhu do vrchu, vyhrála po třetí za sebou závod žen v rámci 36. ročníku silničního běhu Peřimovská desítka. Ženy běží v Peřimově u Jilemnice tradičně asfaltových šest kilometrů a tradičně to byl souboj generací. Dáša po sólo běhu zapsala za poslední tři ročníky nejlepší ženský čas – 23:11 minuty. Její osobák, který je starý patnáct let, kdy naposled před začátkem nové šňůry vyhrála, má hodnotu 22:44. Tehdy vyhrál i její manžel Standa, který nyní nezávodí.

Celkově druhá byla Janička Lenčová startující za TJ Jičín, vloni třetí, – 24:32. Třetí byla šedesátnice Blanka Paulů z Maratonstavu Úpice – 25:31, o půl minuty lepší čas než vloni. Třetí ženou nad 45 let byla Jana Strnádková z Dolní Kalné – 27:49.

Mladé veteránky vyhrála domácí Zuzana Jiřištová za 27:53. V ženách do 35 let byly za Lenčovou Lenka Blažková – 25:36 a Simča Jiřičková – 25:49.

V soutěži mužů na trati deset kilometrů běžel sólo závod pravidelný bedničkář závodu Radim Berka z Kozákova, vítěz veteránů 35 – 44 let, – 34:29. Za ním souboj o celkové druhé místo vyhrál další veterán Miroslav Balatka – 35:23 před nejlepším mladíkem Vojtěchem Libnarem z Jilemnice – 35:36. Třetím mladým veteránem byl Tomáš Heller z Hradce Králové – 36:04.

Kvalitní časy dosáhly muži v kategorii 45 – 54 let. Vyhrál Roman Koravský za 36:14 před Vladimírem Brodským – 36:49.

Nestárnoucí Vladimír Vacarda byl nejlepší mezi veterány 55 – 64 let – 37:07 a nad 65 let po vlažnějšáím začátku, kdy ztrácel na Jirku Javůrka (44:38), to v poslední třetině nakulil Vladimír Bříza z KRB Chrudm – 43:37. Vláďa soupeři tak oplatil dva roky starý souboj, kdy se Jirkovi podařilo Vláďu vyvěsit a v koncovce mu nedal šanci.

Traťový rekord zde z roku 1995 drží dle výkonů nejlepší český vytrvalec Jan Pešava – 29:18. V ženách jsem dohledal zajímavý výkon Taťány Metelkové 21:31 z roku 2006. Závod byl tradičně suprově připraven, akorát by to chtělo obtáhnout na silnici ty vybledlé kilometrovníky.