Pátý ročník ABB Trutnovského půlmaratonu vyhrál domácí Pavel Brýdl. Čtyř okruhový členitý krosový závod v krásném lesním prostředí nad Trutnovem vyhrál Pavel po třetí. Nejlepší byl v úvodních dvou ročnících, pak nestartoval. Předloni vyhrál v traťáku Jan Kohut, který vloni o sekundu vylepšil Kamil Krunka – 1:15:51.

Pavel si dal v sólo závodě osobák na této trati 1:18:18.

Druhý byl další známý lyžař, i Pavel byl v lyžařské repre, Jiří Ročárek – 1:27:24. Třetí Marek Švec zapsal 1:29:24.

Vítěz nejmladší vypsané kategorie do 34 byl šestý – Aleš Zlámal – 1:31:47. Osmý byl nejlepší nad 50 let Aleš Prokůpek za 1:35:21.

Zajímavý byl souboj o prvenství a tří tisícovou prémii pro nejlepší ženu, druhá brala dvojku. O ní dvě třetiny závodu bojovala Lucie Luštincová se Svatoslavou Kacířovou, nejlepší ženou 35 – 49 let. Při vbíhání do posledního okruhu vedla Lucka, ale Sváťa ji měla v očním kontaktu.

„Už jsem zde před dvěma roky startovala, ale to jsem vyhrála desítku. Sice většina účastníků říká, že závod je těžký, ale já běhám i horské maratony, a proto se na náročnost závodu dívám jinak. Mě přišel lehký. Se soupeřkou jsme byli do půlky v kontaktu, pak šla na chvíli dokonce před mě, ale já šla vzápětí před ní a ona už na můj nástup nereagovala,“ řekla po závodě sympatická vítězka – která dal 1:39:19. Druhá žena zapsala 1:40:09.

Třetí celkově byla Markéta Zeisková, která před čtrnácti dny byla nejlepší v městském trutnovském půlmaratonu za 1:39. Na krosové trati dala – 1:46:05. Velká bedna nezbyla pro spolufavoritku Janu Solánskou, dříve Pechkové, která byla čtvrtá za 1:50:44 a třetí v mladých do 34 let. Traťová rekordmanka Jana Baštářová v roce 2016 dala 1:33:25.

V dalších závodech vyhráli na desítce Jan Hruška za 39:32, ten dosáhl nejrychlejšího času dne na jeden okruh – první dal za 19:00 a má zaběhnut před dvěma roky zdejší půlmaraton za 1:21:15, a Adéla Boudíková za 44:26. Na pětce Matěj Zima za 19:12, stejný čas dosáhl Pavel Brýdl v prvním okruhu, a Jana Leblochová – 22:50.