Dost podobný průběh jako sobotní závod východočeské Velké ceny v bězích v boji o absolutní prvenství v ABB Trutnovském půlmaratonu mělo nedělní pokračování této soutěže v Cháborech u Dobrušky.

Závod mužů měl suverénního vítěze v letošním vedoucím závodníkovi celé soutěže Kamilu Krunkovi z SK Nové Město nad Metují. Kamil, po vlažnějším úvodním kilometru, v sobotu závodil na dráze, poté rozpálil naplno své motory a vyhrál na tří okruhové mírně členité trati se smíšeným povrchem bezkonkurenčně za 38:22. Druhý proběhl cíle loňský vítěz Velké ceny Jaromír Hradecký ze Skutče za 39:37.

V ženách, které běží jedno kolo se bojovalo až na pásku. Závod ovládly totální veteránky. V úvodní stoupavé části šla do vedení šedesátnice Blanka Paulů z Maratonstavu Úpice, která minulý týden vyhrála ve své kategorii na mistrovství světa veteránek v běhu do vrchu. Závěrečný kilometr je však nejdříve mírně a ke konci prudce z kopce. Běžící druhá Anna Krátká z Hvězdy Pardubice (49 let), nesložila zbraně a soupeřku čtyři sta metrů před cílem doběhla a uspěla ve finiši – 14:52. Druhá Paulů 14:58 a třetí byla vítězka veteránek 35 – 44 let Denisa Rýdlová z Náchoda za 15:01.

Absolutní rekord drží již od roku 1999 dle výkonů, dosud má platný rekord na deset kilometrů na dráze i v půlmaratonu, nejlepší český vytrvalec Jan Pešava časem 34:21.