31 Závod

Po dlouhé době jsem díky doléčení zánětu zadního hlezna pravé nohy mohl běžet závod i když noha ještě ztuhlá a neměl naběháno. Jen pár krátkých běhů po měsíční pauze psychicky na dně s toho , že jsem přišel o půlmaraton v Karlových Varech na který jsem se moc těšil . Účast olympijského běhu na autodromu v Mostě byla skoro povinnost jelikož jsem si zaplatil registraci , ale hlavně jsem už zase potřeboval zažít závodní atmosféru . Byl jsem registrován na 8 km vzdálenost v době registrace jsem ještě netušil zdravotní komplikace jinak bych raději zvolil 4 km , ale ani jsem se nesnažil o změnu distance a nechal to tak . Bylo mi jasné , že to nebude o výkonu jen doběhnout a nezkolabovat ve vedru 39 C. Na polygonu i autodromu panovala dobrá nálada která vyvrcholila startem mého čtvrtého olympijského běhu na autodromu v Mostě. Předsevzetí bylo nepřepálit začátek co jsem dodržel a tempo kolem 6:00 první 3 km bylo možná až moc pomalé .Jsem zvyklý na rychlejší začátek navíc jsem pak stejně ještě více zpomalil a už 4 kilometr naznačil špatnou kondici. Naštěstí byla v cíli prvního kola voda a já se mohl napít jinak bych to asi vzdal stejně jako několik běžců. Vedro mi vůbec nedělalo dobře, ale těch pár loků mě zachránilo . Na 5 km mě předběhla žena při těle a cítil se trochu zahanbeně než jsem se před ní znovu dostal a vzdálil se jí. Pak jsem na 6 km před sebou viděl mladšího běžce v červeném triku a před ním zrzku ve žlutém s kterou jsem před závodem prohodil pár slov. Konstantním tempem jsem se k nim přibližoval až asi na 7 km je postupně předběhl přes to se mě zrzka i mladík za ní dál drželi. V cílové rovince jsem si přál už být v cíli a bál se souboje s oběma běžci za mnou do kterého se mi nechtělo. Naštěstí jsem jim trochu utekl a mohl si tak vychutnat doběh do cíle zvednout ruce a připadat si jako vítěz . Vítěz sám nad sebou i komentátor mi fandil a běžci z Mostu hlavně Zuzana Vítková bylo to emotivní dík za to. Jinak jsem byl 107/123 celkově a 77/83 mezi muži. Můj čas 54:42 byl o 4:40 horší jak předloni což byl mnohem slabší výkon než jsem čekal . Závod to byl perfektní nemohu pořadatelům nic vytknout protože konečně byla uvedená správná vzdálenost 4,2 a 8,4 km byla voda a snad jen to startovní číslo B 53 mi přišlo trochu blbé což ,ale kompenzovala možnost pseudonymu (mého Kodl). Na vyhlášení vítězů jsem byl dojatý když na prvním stupni stála Zuzana Vítková navíc v tričku běžců Most s logem které jsem vytvořil a cítil jsem hrdost Mosteckého patriota. ****