Šestý závod Hradeckého běžeckého poháru začal sice za slunečného počasí, ale na obzoru byl pěkný bubák, který nezklamal. Po patnácti minutách spustil svůj koncert a především účastníci cyklistické části vypadali jako by vyfárali. Markéta Hronová běhá se svým bílým pudlem a ten byl v cíli spíše černý.

Stejně jako v pátém závodě byli nejlepší veteráni. Jirka Doucha z Náchoda si kontroloval absolutní první místo před domácí Taťánou Metelkovou, která o víkendu vyhrála kultovní závod Českého poháru v běhu do vrchu z Mladkova na Suchý vrch v Orlických horách. Dvouokruhovou mírně členitou lesní osmičku dali za 29:49 a 29:53.

Mladé ženy vyhrála po šesté Jana Solánská z Maratonstavu za 36:10. V mladých mužích vyrovnal vzájemné skóre na 3:3 baskeťák Pavel Novotný z BK Vysoká nad Labem 30:40 s Filipem Lánem z Opatovic nad Labem – 30:51.

Běžce s pejsky na jedno kolo opět vyhrál Jakub Rinn za 11:43, druhý Jan Havran z Iscarexu za 13:15 a třetí Leoš Koďous za 13:21. Ženy vyhrála Diana Pětíková (14:12), před Evou Kubelkovou (15:22) a Markétkou Hronovou (15:53)

Další závod Hradeckého běžeckého poháru se uskuteční v úterý 10. července se startem v 18 hodin u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové.