Polský vytrvalec Piotr Holly patří mezi pravidelné účastníky běhu O pohár Sedloňova v Orlických horách. Letos se i jako vítěz kategorie 35 – 44 let dočkal celkového prvenství v čase 34:26. Desítka to je hustá, součet stoupání je přes tři sta metrů a téměř nepochopitelný je letitý traťak závodu, který má za sebou 48. ročníků, z minulého století, který drží legendární Ivan Uvizl časem pod třicet minut.

„Od dvoustého metru závodu jsem běžel na čele sám,“ řekl v cíli Piotr. Jeho největším soupeřem byl stejně jako vloni druhý Jaromír Hradecký ze Skutče (34:37), ten byl druhý i den před tím v desítce Chrudimi: „Jo bylo to trochu znát, sice jsem soupeře v nejdelším stoupání z pátého na sedmý kilometr téměř doběhl, ale v následných sebězích mě nedal šanci.“ Stejně jako vloni byl třetí Marek Kincl z Náchoda – 35:58.

V soutěži žen nepřijela vítězka posledních dvou ročníků Anna Krátká z Hvězdy, která dala přednost konkurenčnímu závodu Iscarex cupu, kterým byla závěrečné klání čtyřdílné Zemské míle v Lanškrouně a podařilo se jí v tomto dráhovém běhu a minipoháru uspět.

Cestu k prvenství tak měla otevřenu vloni druhá Evička Vejběrová z CykloPokr Hradec Králové a roli hlavní favoritky do puntíku splnila – 46:05. Druhá Klárka Šimáková také z rovinatého Hradce Králové – 46:34 a i třetí borka přijela rovněž z krajské metropole – Anna Šafářová – 47:44. Všechny z kategorie 35 – 44 let.

Na bedně jako vítěz mužů 45 – 54 let byl i manžel Evy Honza Vejběra – 39:57. Ve zbylých veteránských byli nej – Milan Bláha z Křovic (55 – 64 let) – 40:56, Vladimír Bříza z KRB Chrudim – 45:21 (65 – 74 let), Matěj Jelínek z Černilova (nad 75 let) – 61:29, Zdeňka Jonášová z Hradec (45 – 54 let) – 50:14 a Hanka Vacková z Červeného Kostelce – 56:49.