Mezi nejstarší závody u nás patří kolínský Drozdův lesní běh – lehký krosík na 4,2 kilometru. Běh založili kamarádi doktora Václava Drozda – biologa, atleta, a jednoho z nejslavnějších běžců středních tratí 20. a 30. let minulého století. Drozda vyhrál i osm jeho ročníků a jeho osobák 12:16 minuty z roku 1934 by v pohodě stačil i letos na prvenství.

Mezi další legendy Drozdova lesního běhu patří Stanislav Petr, který vyhrál jedenáctkrát a od roku 1975 drží na rovinaté krosové trati o délce 4, 2 kilometru traťák časem 11:55 minuty. Současnou běhající legendou je Jirka Miler z Mladé Boleslavi. Tento veterán (43 let) vyhrál letos po jedenácté a navíc jako čtyřicátník byl v minulých dvou ročnících celkově druhý. Jirka dal 13:48.

Šedesátníky vyhrál Zdeněk Bufka z České Lípy za 16:39 a padesátníky kolínský Pavel Prchal za 16:55.

V ženách obhájila prvenství také veteránka, dokonce nad 45 let, domácí Martina Hampejsová za 18:02. Druhá byla vítězka mladších veteránek (35 – 44 let) a také podobně jako Martina příznivkyně ultra běhů Iva Kroužilová z pořádajícího Sokola Kolín – 18:26. Mladice vyhrála Barbora Janůrková za 18:37. Ženský traťák z roku 2001 drží domácí legenda Renáta Hoppová – 14:37.

Stejně jako vloni byl nejstarším účastníkem Stanislav Plešinger (80 let) ze Sokola Kolín, který zároveň vede i tabulku s počtem účastí. Letos Standa při své 57 účasti zapsal na trati o délce 4,2 kilometru čas 37:10 minuty. Startoval i nejstarší česká vytrvalkyně současnosti Magda Jelínková z Černilova, která pár týdnu odpočívala vzhledem k problémům s nožkou, a zapsala tradičně kvalitní čas 31:21 a porazila pár o generaci mladších soupeřek.

Úvodní kolo a půl je na atletické dráze, následuje asfaltový půl kilometr a vběh do lesa. Koncovka závodu vede po labské cyklostezce a v závěru opět jedno kolečko na atletickém oválu.