Dvacátý první ročník Mikulášského běhu na pardubické Dukle vyhrál stejně jako vloni lídr pořádající Hvězdy Pardubice Jan Janů.

Několikanásobný český šampion v běhu do vrchu, který před týdnem vybojoval stříbrnou medaili v mistrovství v přespolním běhu, dal rovinatou, ale letos stylově zasněženou, tří okruhovou trať v místním parku o délce 5,4 kilometru za 17:47 minuty, vloni na suché trati byl čas o půl minuty lepší.

Na této trati se běželo po čtvrté, takže traťový rekord drží nadále Petr Vitner časem 15:59, kterého před týdnem Janů na mistrovství porazil, byl čtvrtý. Stejná situace je i v ženách, kde první vítězka na nové trati – Monika Hloušková zapsala čas 18:40.

Janů běžel na čele v prvním okruhu stejně jako vloni s oddílovými kolegou Pavlem Hladíkem – 17:55. I třetí byl vytrvalec Hvězdy – Jan Kalous – 19:06.

V soutěži žen vyhrála ve stylu start cíli Ingrid Tillman z Časlavi – 20:28. Druhá loňská vítězka a nejlepší 35 – 44 let Deniska Kozáková z Hvězdy, žije však v Hradci Králové, – 21:24. Celkové třetí místo vybojoval v závěru nejlepší nad 45 let svitavská Anna Krátká startující rovněž za Hvězdu – 22:47, která uštvala mladici Simonu Neradovou – 23:00.

Kvalitní účast byla i v mužských veteránských kategoriích. Nejmladší veterány vyhrál Antonín Malátek za 20:36, padesátníky Mojmír Svoboda – 21:02, šedesátníky Mirek Štyndl – 23:50 a nad 70 let Jirka Pšenička – 31:45.