Žuch – i s takovým jménem můžete vyhrát běžecký závod. Dvojice s tímto názvem ve složení Karel Kodr a Lujza Sláviková proběhla cílem v čase 37:50 sedmapůlkilome­trovou trať večerního Valentýnského běhu s OC Šestka, první díl nové série Běhej s námi na západním okraji Prahy.

Druzí skončili Barbarian Extreme team, přesně Patrik Waldhans a Karolína Portellová (40:16), třetí pak Night Run Team, tedy Jindřich Srb a Kateřina Emingerová (42:02) z Horoměřic. „Jindy běhám sama, tady jsme si to užili s partnerem, moc se mi to líbilo,“ ocenila dáma ze třetího stupně vítězů.

Z jednotlivců byl nejlepší (tedy i absolutně 30:24) známý cyklista Jiří Chyba (Nutrend/Speci­alized team), dlouholetý tréninkový partner paralympijského šampiona Jiřího Ježka. Mezi ženami potom Petra Hašková z Černošic (39:46).

„Mám na kolo míň a míň času a tak jsem začal víc běhat, přestěhoval jsem se blízko Stromovce,“ usmíval se po vítězství chlapík, který pracuje jako servisman v cyklistickém obchodě bývalého dvojnásobného cyklokrosového vicemistra světa Miloslava Kvasničky.

„Nejsem ještě tak zkušený běžec, abych vymýšlel taktiku nebo podle někoho držel tempo, protože dobré běžce neznám. Prostě běžím naplno, co to jde. A teď mi to vyšlo,“ vyprávěl. „Ale závod byl moc pěkný, organizačně zvládnutý. Zalíbilo se mi to tak, že chci určitě závodit v dalších bězích seriálu i na jaře, i když už mi začne cyklistická sezona,“ dodal úřadující šampion prestižního Pražského poháru MTB. Jistě ocenil i kvalitní iontový nápoj z Únětického pivovaru v cíli, ten nebude chybět ani dalších akcích seriálu.

„Premiérový večerní Valentýnský běh byl pro nás v mnoha ohledech speciální. Jsme rádi, že účastníci byli spokojeni,“ říkala Šárka Hrubá z pořádajícího Kopaninského celku. Kvalitní organizaci přispěly i dvě desítky dobrovolníků, starající se o bezpečnost i signalizaci na trati, podpořily ho silní partneři v čele s Letištěm Praha i Obchodním centrem Šestka, které poskytlo perfektní zázemí.

Umístění ve dvojicích se započítává i do celkového individuálního žebříčku, pro jehož tři nejlepší jsou připraveny prize-money v hodnotě 12 000 Kč. Tam bodují tři ze čtyř nejlepších výsledků, závoďáci se tedy nemuseli bát tady vyrazit po boku svého možná výkonnostně slabšího partnera.

Seriál Běhej s námi pokračuje ve Statenicích 10. 3., kde čeká 8 km i dětské tratě.

Bližší informace najdete na www.behejsnami.com, aktuality i na facebooku.