35.Závod

Lepší krátký závod než li žádný řekl jsem si vzhledem k okolnostem , že jsem neměl naběháno a s akutním zánětem achilovy šlachy kdy bych správně ani běhat neměl navíc jsem nedávno prodělal chřipku. Přes to všechno jsem se musel účastnit nejen pro to ,že jsem v době kdy to vypadalo s nohou trochu lépe jsem zaplatil 400 ,– za registraci , ale hlavně jsem chtěl ještě před operací achilovky zažít parádní závod. Trochu problémy s dopravou z Mostu do Prahy nakonec mi pomohla vyřešit Monika Z a moc jí za to děkuji i všem kteří projevili zájem mi pomoci. Na Ladronce kde se závod pořádal bylo lehce mrazivé , ale za to slunečné počasí . Nálada byla skvělá spousta známých tváří nejen z Mostu bylo to jak to má být. Na start 4 km který byl v 11:30 jsem šel s tím , že poběžím tak aby mě to fyzicky příliš nebolelo , ale zároveň to nebylo příliš pomalu prostě takové střední tempo. Když bylo odstartováno tak ze zadních pozic jdu a prodírám se davem. Přes 600 běžců kolem sebe zapínám hodinky než probíhám pomalu startem. První kilometr se mi běží parádně tempo lehce pod 6 minut jsem pocitově ani nevnímal. Po asi 1500 metrech od startu se však široká cesta úží a tam dochází k výraznému zpomalení všech . Navíc tam málem vbíhám do zamrzlé louže což by bylo asi fatální a však jen mě to trochu rozhodilo z tempa . Pak už to na širší cestě šlo lépe když jsem doběhl zpět kolem startu a cíle fandili mi holky z Mostu co běželi později 8 km a to mi udělalo radost tak jsem na ně zakřičel Dycky Most! V části trasy na 3 km která šla trochu do mírného stoupání mi začalo být chybou přílišného oblečení vedro . Co mě však trápilo více byl pocit , že do posledního kilometru jsem měl strach přidat .Vzpomněl jsem si na varovná slova ortopeda vaše achilovka je časovaná bomba kdykoliv se může přetrhnout a pak si už nezaběháte. I když bych možná vydal energii na zrychlení tak jsem pro jistotu zvolil konstantní tempo bez sprintu v závěru .I tak jsem si to stejně užil když jsem vběhl do cíle s pěknou medailí na krku mi to bylo jedno v jakém čase jsem to zaběhl . Bylo to 26:23 oficiální 25:46 reálný což byl i tak nejrychlejší čas od počátku roku na 4 km (skoro jsem neběhal). Byl jsem 141/172 mezi muži a 374/616 celkově. Na Ladronce jsem si dál užíval atmosféru a sledování závodu na 8 km kde jsem fandil našim a hlavně Zuzaně Vítkové která opět nezklamala a vyhrála v kategorii .Do Mostu jsem jel s holkama autem a byla to pěkná jízda dík .Snad tohle ještě někdy zažiji a při mém návratu k běhání si jistě vzpomenu na holčičku co tu běžela s protézou .****