V neděli 24. února zahájil RunCzech svou běžeckou sezónu šestým ročníkem Napoli City Half Marathon. Podmínky byly náročné – foukal velmi silný vítr a teploměr ukazoval pouhé čtyři stupně. Vítěz Nguse Amlosom, původem z Eritrey, doběhl v čase 1:02:09. Mezi ženami finišovala na prvním místě Keňanka Angela Tanui s časem 1:09:53.

Cílem letošního ročníku bylo zaběhnout závod pod magickou hranici jedné hodiny. Kvůli nepříznivým podmínkám to ale nebylo možné; silný vítr značně ovlivnil výsledky. Což komentoval i sám vítěž šestého ročníku Napoli City Half Marathonu Nguse Amlosom, který má osobní rekord 59:39: „Byl to fantastický závod, běžet v takhle krásném městě je něco opravdu speciálního. Bylo to hodně emotivní. Mohl jsem běžet lépe, ale vítr pokazil plány nás všech. Na desátém kilometru jsem byl v čase 30:06 a na 15. kilometru za 44:24. Vítr v zádech mi pomohl zrychlit, chvíli jsem běžel dokonce 2:47 na kilometr, ale později se vítr obrátil.”

Na stupně vítězů se spolu s Ngusem postavil Keňan Mose Kemei (1:02:11), který v cílové rovince předvedl famózní sprint. Na třetím místě pak doběhl jeho krajan Ishmael Kalale (1:02:23). Nejrychlejší Ital Yassine Rachik (původem z Maroka) doběhl v celkovém pořadí na čtvrtém místě s krásným časem 1:02:29. Mezi Čechy dominoval Tomáš Hrnčíř, který finišoval v čase 1:18:31.

Jako první ženu jsme v cíli přivítali vždy usměvavou Keňanku Angelu Tanui, která protla cílovou pásku Napoli City Half Marathonu v čase 1:09:53. Chvíli po ní doběhla krajanka Betty Wilson Lembus (1:11:33) a trojici Keňanek na stupních vítězů doplnila Martha Wanjiku Njorge (1:11:35). Nejrychlejší Italka, Giovanna Epis, skončila celkově pátá s časem 1:12:29. Češka Kristýna Dvořková, která byla na seznamu elitních atletů, kvůli zranění nemohla startovat. Nejrychlejší tak byla Kateřina Bednářová Müllerová, členka Mattoni FreeRun Olomouc.

Spolu s půlmaratonem startoval také štafetový závod “Staffetta Twingo” (10 + 11,097 km). Díky tomu měli šanci proběhnout neapolskými ulicemi i ti, kteří si na celý půlmaraton netroufnou.

Akce se zúčastnilo více než 7 000 běžců. Nesoutěžní Family Run & Friends přivítal sportovní nadšence napříč všemi věkovými kategoriemi. Na celé akci se podílely stovky dobrovolníků, kterým patří obrovské díky za jejich entusiasmus.