Souběžně se na Pardubicku konaly dva závody. Na dráze Hvězdy Pardubice to byla Pardubická hodinovka, která byla zařazena do Iscarex Cupu. Bezkonkurenčním vítězem se stal Pavel Hladík z Hvězdy výkonem 17.517 metrů.

Druhý byl nejlepší veterán Jirka Doucha z Náchoda startující rovněž za Hvězdu v elitním běhu – 14.560m. Třetí místo patří vítězovi prvního rozběhu Michalu Tomáškovi z Malče – 14.200m.

Nejlepší ženou byla Deniska Kozáková z Hradce Králové rovněž běžící za Hvězdu – 14.159m. Druhá Agáta Borková z Horní Čermné – 10.165m. Hodinovku si dal i nejstarší český běžec současnosti Jirka Soukup (92 let) z Hradce Králové. „Rád bych dal pět kilometrů,“ řekl před startem. Na dráze se pohyboval dokonale rovnoměrně a nakonec z toho za chladného počasí bylo 4.521 metrů.

Úvodní závod dvanáctidílného seriálu Kunětická devítka (K9), pokračování je už 24. dubna, se těšil velkému zájmu a na dominantě Pardubicka Kunětické hoře vyhrál na hlavní devíti kilometrové trati rovněž bezkonkurenčně Martin Roudný za 31:32 před Tomášem Kučírkem – 34:01.

V ženách potvrdila roli hlavní favoritky Markéta Zeisková (na snímku) za 37:13. Za ní proběhly cílem nejlepší veteránky. Orienťačka Martina Zvěřinová, před pár lety byla vyhlášena i nej českou orienťačkou, zvládla trať za 38:51, třetí Katka Kubiasová za 39:10.