Po Martinu Singrovi, Milošovi Kratochvílovi, Filipu Lánovi se čtvrtým vítězem Čeperského běhu stal Petr Nechvíl z AC Choceň. Za běžecky příznivého počasí dal dvou obrátkovou trať o délce šesti kilometrů, přesně polovina asfalt a zbytek lesní cesta, v čase 21:37. Traťák drží „Kráťa“ časem 19:23.

Petr vyhrál ve stylu start cíl. Za ním byl druhý rovněž sólo běžící Tomáš Heller z Hradec králové 22:53. Třetí byl nejlepší padesátník běhu Mojmír Svoboda z pardubické Hvězdy – 23:40, běžel po delší době závod i jeho starší bratr Petr za 25:31.

I soutěž žen má pokaždé jinou vítězku. Po Anně Krátké, Evě Vejběrové, Petře Škodové velmi rovnoměrně běžela Katka Kubiasová z Vlčkovic (na foto). Po prvním kole byla sedmá (12:24), v cíli pátá. V o tři sekundy zlepšeném traťáku, který držela z prvního ročníku Anna Krátká, 25:20.

Nejlepší čtyřicátník Marcel Jordanov, který v srpnu pořádá Klamošský lesní kros, doběhl sedmý za 25:39.

Za ním proběhl zajímavý souboj s překvapivým výsledkem o druhé místo v soutěži žen. Nakonec v koncovce byla lepší druhá čtyřicátnice Monika Vebrová z České Třebové (25:50): „Aktivně se běhu věnuji rok a hrozně mě to baví. Každý úspěch mě motivuje k dalšímu tréninku,“ řekla v cíli Monika, jejímž synem je známý špičkový vytrvalec Patrik Vebr.

Třetí byla nejlepší padesátnice závodu Anna Krátká (26:07) ze Svitav startující za Hvězdu Pardubice. Ta však měla v nohou sobotní závod veteránského evropského šampionátu v běhu do vrchu, kde byla v kategorii šestá a přispěla tak spolu s Janou Matyášovou a Evou Jiráskovo k vítězství českého družstva. Nejlepší mladou závodnicí byla Gabriela Jergušová ze sousedních Opatovic za 33:12.

Letos už tradiční souboj, tentokrát však o prvenství v sedmdesátnicích, s obvyklým výsledkem předvedli Jirka Brych z Ligy 100 HK ( 50:44) a Milanem Vorlem ze Slatiňan, který měl po kontaktním prvním kole horší druhou polovinu závodu – 55:14.

Šedesátníky vyhrál Vladimír Bříza z KRB Chrudim za 30:25.

Na závod dorazil i jeden vytrvalec z vypsané kategorie 90 – 99 let. Největší současná běžecká legenda Jirka Soukup (92 let) z Hradce Králové vystřihl tři kilometry za 38:38.