Další pokračování Velké ceny východních Čech bylo tradičně v Cháborech u Dobrušky. Tentokrát museli být svědomití pořadatelé, kteří ocení kvalitní věcnou cenou každého účastníka, spokojeni – bylo plno.

V hlavním závodě mužů na tři kola a 11 kilometrů vyhrál Pavel Jelen z pardubické Hvězdy, který jako jediný běžel za vedra pod 40 – 39:56. Dříve byla povrchově trať náročnější, nyní je třetina v terénu a zbytek se běží doslova po dálnici – nové vyasfaltované lesní cyklostezce.

Jelen v jediném stoupání v polovině okruhu a v polovině závodu unikl Oldřichu Schejbalovi – 40:55. Třetí byl vítěz nedávného Čeperského běhu Petr Nechvíl z Chocně za 41:18.

Absolutní rekord drží již od roku 1999 dle výkonů, dosud má platný rekord na deset kilometrů na dráze i v půlmaratonu, nejlepší český vytrvalec Jan Pešava časem 34:21. Vloni za 38:22 vyhrál současný eliťák Kamil Krunka.

Ženy a mládež běží jedno kolo. Absolutním vítězem tohoto samostatného klání se stal Marek Vašátko (18 let) ze Skuhrova nad Bělou za 13:02. Druhý byl o rok mladší Polák Maciej Blavciak – 13:38.

Celkově třetí za 14:03 byla Kateřina Colbrun startující za New Boston, USA. Kateřina pochází z Čech a nyní žije v Americe, za svobodna byla Kuncová a běhala za Týniště nad Orlicí.

Druhá byla obhájkyně prvenství Anna Krátká také z Hvězdy 15:02. Třetí Lenka Topinková z Brna – 15:09. Ta byla na návštěvě u sestry v České Třebové, Pavla Horáčková dala 19:24, a i když byl závod do Iscarexu, ale jen kilometrový do kopce, tak si radši mladé dámy vybraly delší v Cháborech.

Stejně jako na bedničkářských pozicích byly i na dalších místech veteránky – Eva Vejběrová z Hradec Králové – 16:06, Jitka Kábrtová ze Studnice, ta však měla v nohou den před tím půlmaraton v Trutnově, – 16:06 Lenka Renská z Hvězdy – 16:19 a první mladou byla po porodu začínající opět závodit Kateřina Černíková za 16:21.

Pořadatelé dokonce 45 minut před startem hlavního závodu umožnili start čtveřici pomalejším běžců. Nejrychlejší z této grupy byl Jindra Bielčik z Lichkova (79 let) za 75 minut. Mezi nimi byl i Jirka Soukup z Hradce Králové (na foto). Tato legenda, která tento měsíc slaví 92 narozeniny, dala 11 kilometrů za tropického vedra v čas 2:23 hodiny.