Dost velké překvapení bylo mezi pořadateli z Hvězdy Pardubice, když se na Pardubickou pětku na dráze zařazenou do Iscarex Cupu dostavil nejstarší současný český vytrvalec Jirka Soukup z Hradce Králové.

Pořadatelé včele Honzou Zajícem jako vždy vše hladce zvládli a časový rozpis byl dodržen. A Jirka v den svých 92 narozenin dal pět kilometrů za tropického vedra v čase 66:48 minuty. „Poslední dobou se cítím neustále unaven. Asi si dám v těch úmorných vedrech od závodění pauzičku,“ řekl v cíli spokojený oslavenec, který závod dokončil za tradičně velkého aplausu.

První rozběh za tropického dne, v poledne ukazoval teploměr 33 stupňů, startoval v 10 hodin a byl nejpočetněji obsazen. Ve stylu start cíl vyhrál Jan Gregora z Lanškrouna za 19:48.

Dramatický byl souboj v tomto běhu o první ženu a zároveň vítězku na 45 let. Anna Krátká startující za Hvězdu si tradičně netakticky běžela přes tři kilometry sólíčko, kdežto Jana Horáková za ní spolupracovala s trojicí mužů. Náskok Krátké z padesáti metrů se v posledním kilometru scvrkl na deset. Horáková (21:54) však začala finišovat o kolo dříve, sice se na chvíli před soupeřku dostala, ale bylo jasné, že trumfy v rukou má zkušená Krátká (21:48), která závěrečný nástup teprve připravovala.

V třetím rozběhu, start v půl dvanácté, startovali nejlepší atleti. Závod sice rozběhl ve velkém stylu Martin Ručka z SSK Vítkovice (18:02). Po prvním kilometru se odpoutal od všech soupeřů, ale totálně mu došlo v posledním kilometru, kdy se přes něj přehnala dvojice Václav Rohlík (17:38) a Tomáš Mocek (17:51). Ve finiši měl více sil Rohlík, který v týdnu, za ještě většího vedra, vyhrál čtyřku v rámci Kunětické 9.

Nejlepší ženy doslova řádily v prvním kilometru. Chvíli vedla Linda Dušková (20:09) z Hvězdy, chvíli její oddílová kolegyně Deniska Kozáková (19:46). Ale pak otěže závodu převzala nejlepší žena běhající pravidelně Iscarex Cup Barbora Nováková ze Sokola Kunvald – 19:37, která v dubnu v čase 3:00:27 vyhrála Bratislavský maraton, ale Deniska ji naháněla před sebou až do cílové rovinky.