Sedmý závod běžeckého seriálu v Hradci Králové Neflákej se – Hradecká míle přinesl na hlavní pětikilometrové trati další, třetí, jméno absolutního vítěze. Po pěti triumfech Michaela Smutného, který je hlavním kandidátem na absolutní výhru – sud piva hradecké značky Klenot, jednom Václava Tomíčka, byl nejlepší junior Martin Mrňávek, který v šestém závodě vyhrál běh na jednu míli.

Za teplého počasí měli pořadatelé v cíli pro všechny nanunky. Vítěz dal tří okruhovou rovinatou pětku v Šimkových sadech za 19:48 minuty. Druhý doběhl Tomáš Vosátka za 20:05. Celkově třetí byla nejlepší žena seriálu Barbora Zoubková za 20:27. Třetím mužem byl Lukáš Filip – 20:38, jeho syn Tadeáš běžel míli za 7:44.

Renata Rundová (na foto) byla minule třetí a tentokrát se posunula na druhé místo za 24:40. O třetí vyhlašované a oceňované místo bojovala až do koncovky trojice závodnic. V závěrečném kole pozici ustála Eva Berná za 27:23 před Radomírou Novákovou – 27:35, dcera Alžběta běžela míli za 9:20. . Pátá Věra Píšová zapsala 28:01.

Oproti minulým závodům bylo více dětských závodníků. Třeba pravidelně druhá žena v Šimkových sadech Kateřina Kubiasová přijela a doprovázela své tři syny. Matouš Kubias vyhrál míli za 6:30, Pepa běžel pětku za 20:51 a nejmladší si dal míli nejlepší ženou byla Kateřina Pitrmanová za 6:52. Osmý závod Hradecké míle se uskuteční 17. července od 18 hodin v hradeckých lesích, se startem a cílem v malšovickém Bufetu u Vlka.