Pokud to půjde stejným tempem, slibují závěrečné díly brněnského běžeckého seriálu TRIEXPERT CUP parádní bitvy. Zkušený účastník Lukáš Soural se totiž po zdravotních potížích zvedl a zdá se, že prozatimnímu jasnému vládci podniku Adamu Szymanikovi bude ještě pořádně zatápět. Při třináctém dílu v Líšni to ve středu Souralovi ještě o pět vteřin nevyšlo. O vítězství ale oba kohouti svedli pěknou bitvu. „Běželi jsme dlouho spolu. Na Adama jsem to zkusil asi kilometr před cílem v seběhu, ale nevyšlo to a byl jsem pak úplně hotovej. Na poslední pětistovce mi poté cukl,“ líčil Soural závěr jedenáctikilo­metrového souboje.

Szymanik, jenž si pro triumf doběhl v čase 39:19 minuty, zaznamenal už letošní osmou výhru v TRIEXPERT CUPu. Často se mu však nestává, že by s ním celý závod někdo držel krok. „Moc mi to i kvůli velkému horku neběželo. S Lukášem jsme si celou dobu zvlášť nenastupovali, akorát mě vyšel líp konec. Je však lepší běžet s někým. Člověk má trochu větší motivaci a když vyhraje, má z vítězství i větší radost,“ povídal student brněnského VUT, který v Brně přes prázdniny zůstává kvůli práci.

Ve velkém horku, které naštěstí trochu mírnil stín Mariánského údolí, finišoval třetí Adam Mihalov, jenž na Sourala ztratil přes půl minuty. Celkově počasí logicky poznamenalo časy takřka všech závodníků. Třeba vítězný Szymanik běžel při první letošní zastávce v Líšni na konci května o minutu rychleji a podobně na tom byli i ostatní. Jednu z mála výjimek představovala druhá žena v cíli Tereza Tůmová. Na vítěznou Lenku Kohnovou sice o kousek nestačila, čas z minulé Líšně si však specializací běžkyně na lyžích téměř o minutu vylepšila. Nevadil jí ani fakt, že jedenáctikilo­metrový závod pro ni byl už druhou tréninkovou fází. „Dopoledne jsem šla intervaly na kolečkových lyžích,“ culila se Tůmová. „Kupodivu se mi i tak běželo docela dobře, vedro mi zvlášť nevadí,“ dodala sympatická sportovkyně.

Kohnová ji při svém letošním druhém triumfu předčila o dvanáct vteřin a její forma postupem sezony stoupá. Na obrátkové trati dosáhla času 44:46 minuty. „Docela mi to běželo. Asi jsem si pěkně odpočinula na dovolené v Itálii,“ usmála se drobná vytrvalkyně, na jejímž těle zanechalo italské slunce krásnou bronzovou barvu.

Kohnová porazila i v Líšni třetí Lucii Vaculovou, která jen o patnáct vteřin nestačila na druhou Tůmovou. „Podobná vedra mě zabíjejí, nemám je vůbec ráda a byl to pro mě boj,“ ulevila si zkušená běžkyně, jež do závodu nezvykle vyběhla i s malou lahví vody v ruce. „Běžně to nedělám, ale v tomhle pekle si vodu raději beru. Sice mi pití trochu rozhodí běh, ale jsem raději opatrná,“ komentovala Vaculová pětatřicetistup­ňové vedro.

Vlna extrémního horka má pokračovat i příští týden. Uvidíme tedy, jak se počasí projeví na dalším díle TRIEXPERT CUPu, který je na programu ve středu 31. července na jediné nebrněnské trati seriálu v Popůvkách. Startuje se klasicky v šest hodin večer u Dolního rybníka.

Výsledky