Po prázdninové přestávce pokračovala Velká cena východních Čech v bězích závodem, který připravili skuhrovští lyžaři, ten byl navíc zařazen i do Iscarex Cupu. Vzhledem ke kolizi s jinou akcí museli tradiční běh přesunout do sousední obce. Takže místo desítky to byla tentokrát necelá silniční desítka, v níž potvrdil roli hlavního favorita vedoucí muž Velké ceny Kamil Krunka z Náchoda (30:48, na foto), druhý byl nejlepší čtyřicátník Jindra Král z Iscarexu (31:27). Soutěž žen patřila nejlepší ženě běhající Iscarex Báře Novákové z Kunvaldu – 38:20 a první 35 – 44 let. Druhá byla vítězka nad 45 let Radka Faltusová z Jablonného nad Orlicí – 39:42.

Velká cena pokračuje v sobotu v Klamoši u Chlumce nad Cidlinou. Pořadateleté včele s Marcelem Jordanovem připravují opravdu náročný Klamošský lesní kros na deset kilometrů. Vloni vyhrál Krunka a Marta Fenclová z Pardubic. Start hlavního závodu je ve 12 hodin. V 10 hodin začínají závody dětí a v 11 hodin se běží soutěž na pět kilometrů.

O týden později, v sobotu 24. srpna pokračuje Velká cena ve Víru na Vysočině. Zde se uskuteční Malý svratecký maraton – obrátkový silniční běh na 32 kilometrů. Start je v 14:30, ale vstřícní pořadatelé umožňují rekreačním běžcům vyrazit na trať již o půl hodiny dříve.