Změnu ve jménech absolutních vítězů přineslo osmé pokračování běžeckého seriálu Kunětická 9 (K9), který probíhá na dominantě Pardubicka Kunětické hoře. Absolutním vítězem se letos poprvé stal nejlepší třicátník závodu Ondřej Pleskot. Ondra pravidelně patří mezi nejlepší. Letos bylo jeho nej umístěním druhé místo za náhodně startujícím Martinem Jorem, ten si dal pro změnu Hradecký pohár a samo vyhrál. Pleskot si to na trati rozdal s minulým vítězem Tomášem Kučírkem, letos vyhrál třikrát. Jejich souboj se rozhodoval až v závěru závodu v nejnáročnějších pasážích v masivu Kunětické hory. Druhý Kučírek ztrácel v cíli pouhé čtyři sekundy. Třetí Martin Fikar zapsal 34:04.

Soutěž žen malinko překvapivě vyhrála Nina Janáčková z Chroustovic. Letos to byl její třetí start v soutěži a třetí prvenství ve třicátnicích. Při své premiéře dala 40:40. Minule téměř 43 minut a tentokrát 41:11. Druhá byla pravidelná účastnice Sylva Neradová za 41:22, doběhla hned za Ninou. Třetí byla nejlepší čtyřicátnice Hana Hlaváčková za 41:47.

Trojnásobná vítězka minulých závodů Barbora Zavřelová, která byla nedávno druhá v Krkonošské 50, pojala závod tentokrát tréninkově. „Nejsem stoprocentně fit, ale nevydržela jsem to a běžela jako vodič mamky.“ Jana Zavřelová vyhrála opět ženy nad 50 let za 45:42, tedy o minutu lépe než minule. Jana si také dala 50 km a byla celkově na desátém místě!

Změny byly i na malém 4,5 km dlouhém okruhu. Zde vyhrál Tomáš Mocek za 16:55 před minulý vítězem Václavem Rohlíkem 17:22. V ženách obhájila Leona Blažková za 21:23. Nevšední věrnost K9 prokázala Lucie Tikalová (na foto), která bojuje o celkovou bednu v ženách na krátké trati. Závod absolvovala chůzi s hůlkami a má letos stoprocentní účast. „Měla přetíženou achilovku tak nemohla běžet, proto si trať přišla alespoň obejít,“uvedl pořadatel závodu Jakub Jaroš.

Další K9 s uskuteční ve středu 11. září ale se startem už v 17 hodin.