Vynikajícího úspěchu dosáhl pátek na trati CCC UTMB ve francouzkém Chamonix Jiří Čípa, když doběhl do cíle naskvělém 3. místě.

Ultra-Trail du Mont-Blanc (též UTMB) je horský ultramaraton. Koná se jednou za rok v Alpách. Jeho trasa vede přes Francii, Itálii a Švýcarsko. Je dlouhý přibližně 166 km s celkovým převýšením kolem 9 400 m. Závod se běží bez přerušení. Někteří lidé se domnívají, že je nejtěžším ultramaratonem v Evropě. Zatímco nejlepší běžci zdolají závod za 20 hodin, většině běžců trvá dosažení cíle 30 až 45 hodin, přičemž velkou část závodu absolvují chůzí.

Jeho součástí je i trasa CCC tj. Courmayeur – Champex – Chamonix (99 km + 5600 m). A tu dnes absolvoval Brňák Jiří Čípa.

Závod vyhrál favorit favoritů Luis Alberto Hernando za 10:28:49, druhý skončil Thibaut Garrivier (10:39:01) a třetí právě Čípa (10:45:37).

Jirka začal závod rozumně, když se na 10. km pohyboval kolem 13. místa, na 20. km byl šestý a na 54. kilometru se posunul na třetí místo, které si udržel až do cíle.