Dvojnásobný vítěz B7 z let minulých, Marek Causidis (BUFF/SALOMON TEAM – 11:17:31), se trochu nečekaně zjevil na startu letošního závodu a hned od počátku tlačil spolu s ostatními eliťáky na pilu. Po druhém kopci se ocitl na samotném čele závodu a až do cíle před sebe nikoho nepustil. Jubilejní 10. ročník ozdobila premiéra Mistrovství ČR v Ultra Sky a Marek Causidis je tak historicky první vítěz závodu jednotlivců!

Na druhém místě skončil výborný slovenský běžec Marián Priadka (Trail Runners Trnava – 11:34:00). Třetí místo vybojoval Petr Žákovský (Beskydské šavle – 11:56:38). Takže tři borci pod 12 hodin.

Za zmínku také stojí 7. místo čtyřnásobného vítěze B7 dvojic 47letého Standy Najverta (Salomon Suunto – 13:08:54).

V ženském startovním poli byla také zajímavá konkurence, nicméně čekalo se, že Míša Mertová potvrdí roli favoritky. A stalo se! V cíli po 101,5 km závodu se objevila ve skvělém čase 14 hod a 25 min! A tak i Míša si z B7 odveze titul Mistryně ČR v Ultra Sky.

Druhou ženou v cíli byla Eliška Vondráčková (Eliška – 14:32:18), třetí pak Veronika Srníčková (Vemiro Srnečka z Veřovic – 14:46:54).

Mužské dvojice vyhráli Tomáš Klimša s Dominikem Chlupáčem (BESKYD-NATURAL/Runsport Team – 11:35:57), nejlepší ženskou dvojicí byly Jitka Kramolišová s Janou Žuffovou (MOravanky – 15:01:43). V mixu byli nejlepší Linda Tekeliová s Radovanem Kelerem (KILPI RACING TEAM III – 13:46:56).