Vítězná derniéra mu sice unikla, Adam Szymanik však moc smutnit nemusí. I když v závěrečném dílu brněnského TRIEXPERT CUPu doběhl druhý za Jiřím Petrem, přesto jasně ovládl celkové pořadí dvacetidílného seriálu. Triumfoval v úctyhodných třinácti závodech a druhého Lukáše Sourala porazil o propastných 50 bodů. „Výhry si samozřejmě cením, ale vím, že ostatní kluci nebyli úplně fit. Lukáš Soural se zpočátku dostával ze zranění a formu nabíral až postupem času. I Vlasta Lysák měl nějaké problémy a hlavně letos hodně dílů vynechal,“ povídal skromně student Vysokého učení technického v Brně.

V ženách dopadl poslední letošní díl oblíbeného běžeckého seriálu o něco stylověji. Z výhry se v Pisárkách radovala Lucie Vaculová, která byla nejlepší i v celkovém pořadí. „Už nejsem tak rychlá jako dřív, ale pořád je příjemné vědět, že to stačí na nějakou úroveň. Těším se, že si teď od TRIEXPERT CUPu trochu odpočinu. Už několikátý rok si říkám, že ho nepůjde celý. Jaro a podzim je dobrý, ale léto je za trest. Zatím to však pokaždé vyšlo tak, že jsem se účastnila hodně,“ usmívala se sympatická vytrvalkyně, jež celkové pořadí ovládla už v letech 2012 a 2013.

V Pisárkách Szymanikovi překazil vítězné loučení muž, který když se letos postavil na start TRIEXPERT CUPu, tak byl vždy nejrychlejší. Ve středu se to Jiřímu Petrovi podařilo už potřetí, když šest kilometrů dlouhou trasu po cyklostezce z Anthroposu na Poříčí a zpět zvládl za 19:43 minuty. „Zkusil jsem s Jirkou od startu chvíli běžet, ale posléze jsem cítil, že je to rychlejší, než bych potřeboval. Musel jsem tedy zvolnit, ale i tak jsem se ho snažil držet na dohled,“ líčil Szymanik, jenž za vítězným Petrem zaostal o 14 vteřin. Třetí skončil Adam Mihalov před čtvrtým Lukášem Souralem, jenž obsadil druhé místo v celkovém pořadí. Mihalov zaběhl čas 20:32 minuty. „Už mi o moc nešlo, tak jsem se snažil aspoň pomoct Adamu Mihalovovi, aby v celkovém pořadí předběhl dosud třetího Martina Pohanku. Myslím, že jsme na něj potřebovali získat asi minutu, jenže to se nepovedlo. Byl kousek za námi,“ vyprávěl ostřílený běžec, který tak prozradil, že třetí místo celkově letos opanoval Martin Pohanka.

Vaculová se v Pisárkách o výhru nemusela strachovat a v příjemném slunečném podvečeru finišovala v čase 24:07 minuty. „Uvidíme, jak to bude příští rok. Chci se přes léto víc věnovat triatlonům a navíc se asi po mateřské vrátí Paťa Puklová, takže TRIEXPERT CUP si zřejmě podmaní ona,“ věštila Vaculová.

Pro druhé místo si za mohutného povzbuzovaní manžela a dvou malých synů, kteří trávili podvečer na dětském hřišti pod Červeným kopcem, doběhla Barbara Janíková. Na Vaculovou ztratila původním sportovním zaměřením lyžařka minutu a půl, ale stříbrná medaile pro ni znamená historický milník. „Je pravda, že jsem v TRIEXPERT CUPu ještě líp neskončila. Líbí se mi to, ale je jasné, že v Pisárkách nebyla spousta holek, které mě jindy předbíhají,“ pravila drobná závodnice brněnského Meteoru, jež nepohrdne jakoukoli sportovní výzvou. Třetí místo mezi ženami brala v Pisárkách Soňa Švestková.

Ještě je třeba zmínit, jak ženské kategorie dopadla celkově. O triumfu Vaculové již zde byla řeč, druhé místo pak vybojovala Petra Mlejnková, která na vítězku ztratila necelých 43 bodů a před třetí Lenkou Topinkovou naopak skončila o 31 bodů.

Zápolení v letošním TRIEXPERT CUPu sice skončilo, seriál však čeká ještě slavností vyhlášení a ocenění nejúspěšnějších závodníků. To se uskuteční v sobotu 14. září v sále Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity nad výstavištěm.

Výsledky z Pisárek

Celkové výsledky