Běžecký závod Střítežskou míli pořádá v této obci sousedící s Poličkou známý běžec Miloslav Červ (na fotografii). Závod je pořádán čtyřikrát ročně vždy, když se mění roční období. Letošní podzimní byla 39 pokračováním.

Střítežská míle měří 1424 metrů a běží se přes obec, od cedule k ceduli, přičemž trať vede neustále mírně do kopce, nastoupá se 30 metrů. Traťovým rekordmanem je časem 4:11 Ondřej Klička ze Svitavy, který si nedávno zahrál běžce i v natáčeném filmu o Emilu Zátopkovi.

Oživením podzimního závodu byl start amerického sportovce Dariuse Rileye (na foto), který má pětku za 15:27. „Ostře to napálil, nechali jsme ho a ke konci mu došlo,“ řekl po závodě vítězný Tomáš Fliedr, který vloni absolutně vyhrál Iscarex Cup. Jeho vítězný čas byl 4:38. Druhý byl za 4:48 Jan Havran, třetí Marek Bukáček dal 4:52. Darius byl nakonec pátý za 5:10.

Soutěž žen vyhrála celkově devátá Kateřina Šuterová za 6:28. Zdeňka Fliedrová dala 6:43 a její dcera Adéla 6:58. Pořadatel Miloslav Červ, jehož děti Pavla Šimůnková a Jakub Červ byli rozhodčími závodu, zapsal 8:18. Startovní pole uzavíral čtyřletý Matěj Šutera, kterého doprovázel tatínek Josef, a míli uběhl za 11:46.

Další Střítežská míle se uskuteční v sobotu 21. prosince 2019. Čas startu je v 15:00 hod.