Ve středu 9. října se startem v 17 hodin se uskuteční na dominantě Pardubicka Kunětické hoře poslední bodovaný závod seriálu Kunětická 9. Vyhlášení výsledků proběhne v sobotu 19. října.

V desátém závodě uspěl Martin Jor (na foto), který devítikilometrový kros, v jehož závěru musejí běžci zdolat Kuňku a pak z ní seběhnout do cíle, dal za 32:57. Necelou minutu na něj ztrácel druhý Martin Fikar – 33:47.

V soutěži žen dosáhla letos čtvrtého prvenství Bára Zavřelová – 40:21, která v koncovce měla více sil než Nina Janáčková – 40:24, která vyhrála osmý závod. Minulá vítězka Radka Janyšková byla tentokrát až čtvrtá za 41:38.

Třetí Sylva Neradová zapsala 41:29. V ženách dosáhla nej výkonu Taťána Metelková – 35:02 v roce 2016, vlastní mužský rekord překonal letos český špičkový triatlonista Jan Volár – 30:19.

Na malém 4,5 km dlouhém okruhu po delší době padla hranice 18 minut, tu překonal časem 17:42 Václav Rohlík. Druhý Václav Buben dal 19:17. V ženách byla nej Leona Blažková za 20:55.