Příští sobotu se ve Velkých Karlovicích uskuteční první závod letošní série Valachy tour – Noční stopa Valachy. Letošní nestandardní počasí přidělává organizátorům vrásky na čele. Akce se ale bude konat i v případě, že se zhorší sněhové podmínky.

„V minulosti už jsme takovou situaci zažili. V krajním případě by se místo běžek závodilo v terénním běhu. Situace je ale zatím dobrá. Čekáme, jak sněhovou pokrývku ovlivní počasí v polovině týdne. Je také možné, že podle situace jen upravíme trasu tak, abychom využili dobře sjízdné úseky. To bude naše priorita,“ uvedl prezident Valachy tour Vladimír Sušil s tím, že v údolí Léskové se sníh drží a stopa je díky chladnějšímu počasí pevná.

V případě běžkařského závodu se sportovci utkají na 15 km dlouhé trase. Ta bude vytyčena od hotelu Galik přes louku pod Lanternou směrem k Machůzkám. Startuje se intervalově od 18 hodin, podmínkou účasti je čelovka. Před setměním se uskuteční také běžkařské závody dětí.

„Pokud by se situace zhoršila natolik, že by sněhová pokrývka neumožnila běžkování, uskuteční se závod v „klasickém“ běhu s intervalovým startem v běhu na 10 km. Stejně tak by se změnily i závody dětí. Definitivní rozhodnutí najdou sportovci na našem webu www.valachytour.cz, kde se také mohou registrovat,“ dodala Martina Žáčková.

V rámci doprovodného programu se mohou účastníci těšit mj. na testování finských bezúdržbových běžek YOKO od Hyra sport, který zajistí i servis pro závodníky a také hodnotné ceny do tomboly.

Vícena www.valachytour.cz