Závodem v Malých Svatoňovicích skončil seriál běžeckých závodů – 26. ročník Zimní běžecké ligy o krále Jestřebích hor. Seriál závodůzačal v Úpici Mikulášským během a s názvem „Zimní“ moc společného letos neměl. Všechny závody se běžely bez sněhové pokrývky a většinou za příjemného počasí. V celém seriálu startovalo 607 mužů a 178 žen včetně dětí. Dětské kategorie tentokrát byly obsazeny méně než jiné roky, ale na kvalitě běžeckého pole to nebylo znát. Nejlépe byly obsazeny všechny mužské kategorie. Celkovým vítězem se stal Pavel Jelen z Hvězdy Pardubice před Vítězslavem Šolcem a Vladislavem Dufkou oba z BK Náchod. V kategorii žen zvítězila Pavlína Petrovová před Evou Kirschovou – obě z Trutnova. Pořadatelé již mají připraveny trasy pro další ročník ZBL.

ÚPICKÁ DESÍTKA

V neděli 1.3.2020 bude odstartování seriál závodů Východočeského poháru v silničních bězích tradiční Úpickou desítkou. Na start závodu před Městským sálem v Úpici se postaví všechny věkové kategorie. Závod bude odstartován ve 13:00hod. Tomuto startu budou předcházet závody dětských a dorosteneckých kategorií. Start předškolních dětí je ve 12:30hod. Po skončení závodu bude na Městském sále slavnostní zakončení Zimní běžecké ligy spojené s kulturním programem.