Souboj generací orámoval březnový Běh na 2 míle ve Zlíně. Třetí závod z letošního dvanáctidílného seriálu v Přílukách vyhrál pětadvacetiletý Petr Veselský. Reprezentant Aspotu Hulín se blýskl časem 11:01. Stříbrný 49letý další hulínský běžec František Dosoudil (Solario Team) byl v cíli o devět sekund pomalejší, třetí místo vybojoval otrokovický devatenáctiletý Adam Gajdůšek (11:21). Václav Hošek (Aspot Hulín) končil v čase 11:48 čtvrtý, pátý byl zlínský David Lavička (Ghost Team, 11:57).

Mezi 49 muži závod absolvoval také 84letý matador z Otrokovic Vladislav Knebl.

„Do Zlína jezdím často a rád. Dvoumílový běh v Přílukách beru jako kvalitní trénink. Navíc mi vyhovuje tamní rovinatá trať,“ přiznal Petr Veselský. Nositel barev hulínského Aspotu od úvodních metrů zvolil taktiku rovnoměrného tempa a ta mu zajistila pohodové prvenství.

„Trochu mě však překvapilo, že se na startu nesešla kvalitnější konkurence. Proto jsem se už po 100 metrech probojoval na první příčku a tu jsem pak po sólo závodu udržel až do cíle. Spokojený jsem i s dosaženým časem,“ pochvaloval si pobyt v krajském městě Veselský.

Závod žen, kterého se zúčastnilo 29 zástupkyň něžného pohlaví, ovládla časem 13:47 teprve 11letá Monika Železníková (Biathlon Halenkovice), před třiadvacetiletou Terezou Lavičkovou ze Zlína (14:48). Bronz získala za čas 14:52 další běžkyně z krajského města 42letá Marcela Sklenářová. Čtvrtá doběhla Kristýna Kleiblová (Zlín, 15:04), pátou pozici obsadila Klára Řezníčková (AK Zlín, 15:12).

„Účast v Přílukách jsem brala jako kvalitní trénink. Přesto jsem chtěla závod vyhrát. Proto jsem od začátku zvolila ostré tempo, které se mi, přestože jsem nebyla v nejideálnějším rozpoložení, dařilo držet až do cíle. S výsledkem jsem samozřejmě spokojená. Trochu mě však mrzí, že jsem na přílucké trati zaostala o 7 sekund za osobním rekordem,“ přiznala Monika Železníková.

V závodu, kde rozhodoval poměr věku a výsledného času, zvítězili devětačtyřicetiletý František Dosoudil (Solario Team, 11:10) a dvaasedmdesátiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:18).

V Přílukách na 800 metrů dlouhé trati poměřily síly také děti. V kategorii kluků vybojoval suverénní první místo Tobiáš Tlusták (Zlín, 2:56), před babickým Liborem Železníkem (Biathlon Halenkovice, 3:10). Bronzový skončil Tobisa Riessler ze Zlína (3:11).

V kategorii holek získala s velkým náskokem prvenství časem 2:59 Kristýna Křupalová z Lípy (Kolokroužek Zlín). Druhá byla Kateřina Železníková (Biathlon Halenkovice, 3:37), třetí doběhla Markéta Ernestová (Titan Meniskus Lukov, 3:46).