Týden po úvodním klání pokračuje, v úterý 2. června od 17 hodin na Novém Hradci králové u rybníku Biřička, Hradecký pohár druhým závod. Pořadatelé tak chtějí dohonit ztrátu, aby proběhlo tradičních deset klání.

Úvod se vydařil, bikerů ve všech kategoriích bylo přes dvě stě, mezi nimi třeba elitní triatlonista Jan Volár (11. místo), horáčům propadla i nedávno naše nejlepší orienťačka Martina Zvěřinová (6. místo). Početně byla zastoupena mládežnická stáj olympijského vítěze Jardy Kulhavého, která si odvezla čtyři prvenství. Slušná čísla vykázali i běžci a běžci s pejsky. „Příště jedu na kole, nedalo se pořádně zaparkovat,“ konstatoval jeden z tradičních účastníků.

Pořadatelé letos běžeckou část zkrátili na pět kilometrů a připravili nový okruh. „Vyslyšeli jsme přání většiny dát si radši něco kratšího.“ Tentokrát si skutečně zazávodili všichni protože nejlepší muž to dal pod 17 minut a závěr závodu tvořila skupinka běžící pod 35 minut.

Letos se do poháru přihlásil Drahomír Randa ze Stěžer. Tento moc nezávodí veterán, který nedávno třeba vyhrál Hradubický běh a byl letos nejlepší i v Zimním poháru Srchu, asi bude těžko hledat rovnocenného soupeře. Lesní pětku s padesátimetrovým součtem stoupání dal za 16:38. Druhý byl vítěz mladíků Lukáš Lindr za 17:45 a až třetí místo zbylo na loňského suveréna Jirku Douchu z Náchoda 18:31. Ten ještě o dvacet čtyři hodin později vyšvihl 30 kilometrový závod, který několikrát vyhrál, ale tentokrát neudržel v koncovce bednové umístění a byl čtvrtý.

Až ze Žamberecka dorazila vítězka soutěže žen Bára Nováková. Vytrvalkyně, která umí maraton pod tři hodiny, vyhrála za 19:46, druhá Michaela Sabovová z Pardubic zapsala 21.01. Třetí byla nejlepší veteránka, domácí Iva Čechová za 22:02.

A s pejsky byla nejlepší Gabriela Bezoušková za 19:09 a Oldřich Klusoň za 18:57.