Letošní již 24. ročník krosového závodu okolo Ostré Hůrky, který se koná v Háji ve Slezsku na Opavsku přilákal na start rekordní počet 73 závodníků. Vybíhalo se od památníku Slezského odboje, přes hájecký les po zelené turistické značce a po asfaltové silnici zpět k památníku. Počasí vyšlo na jedničku, sluníčko 15 °C. Muži absolvovali 8 km trať, ženy zde běží 4,4 km.

Mezi muži potvrdil roli favorita Petr Muras z SSK Vítkovice (0:32:04) a s přehledem vyhrál před druhým Martinem Biolkem (0:33:38) a třetí skončil Aleš Miko (0:33:58).

Mezi ženami opět kralovala Petra Pastorová z MK Seitl (0:18:09), druhá skončila její oddílová kolegyně Magdaléna Drastichová (0:18:38) a bronz brala Markéta Kašná z BK Ludgeřovice (0:19:05). Šanci dostali i nejmenší atleti, kteří si mohli zazávodit na 600 m a 900 m trati. V cíli na všechny čekalo vychlazené pivko a děti si pochutnaly na sladkostech.