37.Závod

Konečně jsem chtěl zúročit to, že jsem díky korona krizi byl doma a mohl mnohem více běhat. Ideálně méně náročný závod na 5 km na trati závodu který znám a který se pořádá v rámci Vitasport ligy v Ústeckém Svádově. Na závod jsem jel vlakem z Mostu kde už v nádražní hale viděl na první pohled běžce s kterým jsem se dal do řeči. Později na peroně se ještě setkal se starým známým Pavlem Vodičkou tak jsme vyrazili v kupé rychlíku směrem Ústí nad Labem kde v Teplicích ještě přistoupili ještě jeden běžec a přítelkyně Pavla běžkyně Anežka. Když jsem ty běžce v kupéčku tak poslouchal uvědomil jsem si , že jejich výkonnost je nad moje chápání a připadal si tak nepatřičně. Naštěstí byly v pohodě a měly pro mne pochopení . Před hlavním nádraží Ústí nad Labem na zastávce jsme se potkali ještě s hvězdou severu Michaelou Havlíčkovou. Společně tak nastoupili do autobusu číslo 13 do Svádova Olšinky. Kde po chvíli po té co jsme došli na místo začalo vydatně pršet vyzvedl jsem si číslo 25 .Trochu s trémou čekal protože přeci jen moje výkonnost nebyla stále dobrá bál jsem se pro to kolapsu . Bylo to dlouhých 7 měsíců od posledního závodu . V 11 hodin byl start hlavního závodu půlmaratonu kde startovala většina běžců co tu znám. V 11:10 byl start mého závodu na 5 km kde na startu jsem krátce popovídal s 78 letým Karlem Červenkou. A pak to přišlo za mírného deště start a běžím po cca 300 metrech koukám na hodinky rychlost 13 km/h to je na mě moc rychle zpomaluji na 10 km/h abych to nepřepálil na začátku. Náhle zjišťují , že ve Svádově to není taková rovinka jak mi to dřív připadalo když jsem tu kdysi běhal na vyšší výkonnostní úrovni. Až do obrátky 2,5 km kde mě mile povzbudila pořadatelka Veronika běžím osamocen pak na 3 km se za mě dotáhla žena v červeném . Snažím se se jí utéct hlídám si rychlost která klesá nohy trochu dřevění držím jen odstup cca 5 metrů před ní. Na 4 km se za mnou objevuje mladý běžec který mě cca 600 metrů před cílem předbíhá .Hned se zkouším za ním zavěsit jde to těžko na útok už nemám přes to dobíhám jen 3 sekundy za nim. Pronásledovatelka v červeném jen 4 sekundy za mnou a po závodě mi děkovala za tempo. Už s pamětní medailí na krku sleduji doběh Karla Červenky který ve svých 78 letech doběhl jen 1 minutu 13 sekund za mnou což je úctyhodné. Můj čas 30:48 beru (tento rok zatím nejlepší) i když tajné přání bylo pod 30 minut .Byl to teprve můj druhý závod od operace a první v kategorii 50–59 let v které jsem skončil poslední 8/8 mezi muži 29/31 celkově 43/54.Jinak rád jsem viděl spoustu známých tváří a tenhle bezva závod jsem s Pavlem Vodičkou a spol ještě trochu oslavil v hospodě . Bylo to fajn a když zdraví dá v říjnu tady zas .*****