6. ročník závodu K5 – Přeběh či přechod kunovických vrcholů vyhrál šestačtyřicetiletý Martin Holiš z Valašského Meziříčí. Holiš v pátek večer v téměř domácím prostředí v Kunovicích na Valašsku na trati dlouhé 10,3 kilometru, zaběhl čas 45:49. Druhé místo obsadil Pavel Dvořák (Atletika Prostějov). Ten byl v cíli o jednačtyřicet sekund pomalejší. Na bronzové pozici skončil v čase 47:09 Jakub Janda z Prusinovic (Rohálov Bike Team). Nejlepším běžcem z Kunovic byl Michal Flanderka, který v absolutním pořadí vybojoval časem 51:19 třináctou příčku.

V ženách byla v Kunovicích u Valašského Meziříčí nejrychlejší Martina Novotná z Brusného. Jednatřicetiletá reprezentantka klubu TÜV SÜD Rusava bike Team triumfovala časem 52:39. Stříbrnou příčku vybojovala díky času 55:56 Jana Macháčová, třetí doběhla Kristýna Šilhová (obě Valašské Meziříčí, 56:12).

Martin Holiš i Martina Novotná byli na zajímavé kopcovité trati suverénní.

Závod týmů ovládla dvojice Marek Lapáček, Tomáš Tvarůžka (O.Němec. cz, 1:01:10).

Letošního Přeběhu či přechodu kunovických vrcholů se v hlavním 10,3 kilometrovém závodu představilo 113 běžců. Na stejné trati si zazávodilo také 15 dvojic. V kratším pětikilometrovém závodu poměřilo síly dalších 84 vytrvalců.

„Hlavní závod, který se běžel po asfaltové silnici, lesních pěšinách, šotolině i makadamu, měl převýšení 425 metrů. První tři kopce v něm běžci zdolali v lokalitě Hůrka a Polomsko. Čtvrtý a pátý kopec je čekal na druhém hřebeni v obci Kunovice,“ informoval hlavní pořadatel Tomáš Mareček. Ten byl s úrovní i průběhem spokojený. ,,Náš trailový závod, nebo pochod se stále víc dostává do podvědomí běžců ze širokého okolí Kunovic. Letos si k nám našlo cestu o 50 vytrvalců víc než v loňském roce,“ potěšilo Marečka. Vydařený sportovní páteční večer na Valašsku zakončilo promítání filmu v kunovickém Letním kině. Zájemci měli příležitost podívat se na českou komedii Jiřího Vejdělka Poslední aristokratka.

Závod K5 byl úvodním podnikem DTB série 2020 v Kunovicích u Valašského Meziříčí. Druhým závodem je kunovický miniDuatlon 18. července. Třetím podnikem bude závod horských kol Polický okruh. Ten se v Polici pojede 27. září.