Po roční přestávce se na závod Velké ceny východních Čech v bězích v Cháborech u Dobrušky vrátil její úřadující vítěz Kamil Krunka z Náchoda. Tehdy vyhrál za 38:22, letos se zlepšil na 36:27. Zpočátku běžel druhý loňský vítěz Pavel Jelen z pardubické Hvězdy, nakonec čtvrtý za 39:10, ale lépe si za dusného počasí rozvrhl síly zkušený Pavel Brýdl z Trutnova – 37:58.

Celkově třetí byl další veterán a vítěz Českého poháru v běhu do vrchu František Vagenknecht z Jičínska, který běžel po prvním kole tříokruhového závodu na 11 kilometrů na čtvrtém místě – 38:51

Absolutní rekord drží již od roku 1999 dle výkonů, dosud má platný rekord na deset kilometrů na dráze i v půlmaratonu, nejlepší český vytrvalec Jan Pešava časem 34:21. A to tehdy byl povrch více krosovější, nyní byla podstatná část okruhu kvalitně vyasfaltovaná.

Velká cena pokračuje v neděli, prezentace od 9 hodin, Hradeckým krosem, start a cíl u rybníku Biřička na Novém Hradci Králové. Trat´ dva okruhy v lesích o délce 10 km. Sobotní Dubinský kros v Pardubicích byl zrušen.