Vytrvalci letos vzniklého oddílu BK Náchod ovládli poslední dva závody Velké východních Čech v bězích. V Cháborech u Dobrušky byl nejlepší Kamil Krunka před Trutnovákem Pavlem Brýdlem. V Hradeckém krosu, startérem byl hejtman kraje Jiří Štěpán, vyhrál jiný Náchoďák David Plný (na foto z jiné akce běží před Kamilem) a druhý byl opět Brýdl, nejlepší veterán nad 35 let.

„Připravuji se na republikový šampionát v dráhovém běhu na deset kilometrů a toto byl dobrý testík. V prvním kole jsem běžel sám. Pavel se na mě pak dotáhl a spolu jsme vlastně běželi až do koncovky,“ řekl v cíli vítěz, který dvouokruhovou po sobotním celodenním dešti skutečně krosovou trať dal za 34:52, druhý Brýdl dosáhl o dvě sekundy horšího času.

David s Kamilem se utkali v týdnu na dráhovém mítinku, David byl třetí (trojka za 8:54) a Kamil pátý (8:59). Trojku vyhrál Jan Pešava mladší za 8:43, jehož otec drží z roku 1999 traťák Hradeckého krosu 30:34. V Hradci závodil Pešavův dědeček František Krátký a vyhrál kategorii nad 75 let za 46:20, veterány 65 – 74 let vyhrál Radmil Brožek ze Slatiňan za 46:02.

Za vedoucí dvojicí startovního pole běžela v tradičně kvalitně připraveném Hradeckém krosu, který pořádá organizátor Velké ceny Liga 100 Hradec Králové pod taktovkou zkušených pořadatelů manželů Brychovým, Jirka se letos připravuje na 38 Běchovice, a dále třeba pomáhá Petr Šubert, za mlada uměl desítku za 33 minut, a Standa Proněk, bohužel letos chyběl legendární Jirka Soukup, další dvojice z BK Náchod , a to Vítězslav Šolc (35:45) a Ondřej Volák (35:46). Celkově pátý byl Zbyněk Kudrna z Kolína. Za ním v kategorii mladších veteránů jako třetí doběhl legendární Petr Losman, takže na bednu se nevešel vítěz Českého poháru v běhu do vrchu František Vagenknecht.

V ženách vyhrála oba závody hradecká Taťána Metelková, 45 – 54 let. V Hradci byla druhá nejlepší mladá Anetka Khýrová z BK Náchod a třetí nejlepší veteránka 35 – 44 let domácí Deniska Kozáková z Hvězdy Pardubice. Ženy nad 55 let patřily Zdeňce Jonášové z Hradce Králové.