Červencový běh na 2 míle ve Zlíně vyhrál Andrej Višněvský. Reprezentant pořádajícího klubu Sri Chinmoy Marathon Team Zlín se blýskl časem 10:29. Stříbrný v pořadí zlínský veterán Svatopluk Janečka za ním v cíli zaostal o šest sekund. Třetí místo bral za čas 11:29 David Navrátil z Ostravy (Hospic Ondráček). Sedmnáctiletý David Lavička junior (Ghost Team Zlín, 11:32) skončil čtvrtý a Bronislav Matouch (Jisva Zlín, 11:36) obsadil páté místo.

„Kvůli prázdninovému období chyběla na startu závodu spousta kvalitních běžců,“ upozornil Andrej Višněvský.

Ten od začátku bojoval o první místo. „Dlouho jsme se Svaťou Janečkou běželi na čele společně. Zhruba po 1500 metrech jsem se od něho ale odpoutal a na první příčce jsem si vytvořil malý náskok. Ten jsem udržel až do cíle,“ prozradil reprezentant zlínského týmu Sri Chinmoy Matarthon.

„Protože se v posledním období věnuji místo rychlosti korekci techniky běhu, tak jsem v Přílukách čekal pomalejší čas. Výkon 10:29 mě proto potěšil,“ pochvaloval si Andrej Višněvský.

V závodu žen zvítězila domácí atletka Veronika Bagarová (13:25), před Klárou Řezníčkovou (AK Zlín, 14:18). O další sekundu zpět doběhla na bronzové pozici Olga Pekařová z Lukova. Abhejali Bernardová (Sri Chinmoy Marathon Team Zlín, 14:52) vybojovala čtvrtou příčku, pátá byla Tereza Křenová (Zlín, 15:02).

„V Přílukách jsem běžela poprvé. Nicméně na rovinaté trati se mi podařilo dobře rozvrhnout síly,“ konstatovala v cíli spokojená Veronika Bagarová. V měření sil, kde rozhodoval poměr věku a výsledného času, zvítězili 48letý zlínský Svatopluk Janečka (10:35) a třiasedmdesátiletá Anežka Janečková (AK Zlín, 18:28).

Také v červenci si v Přílukách na 800metrové trati zazávodily děti. V kategorii chlapců vybojoval suverénní první místo v čase rovných 3 minut Tobiáš Tlusták ze Zlína, před Dominikem Černým (Orel Vyškov), který byl o třiadvacet sekund pomalejší. Třetí doběhl v čase 4:11 Kryštof Růžička z Pravčic (Poupátka).

Kategorii děvčat ovládla zásluhou času 3:16 Dagmar Hradilová z Kelče, před Markétou Ernestovou (Titan Meniskus Lukov, 3:43). Ze zisku bronzu se radovala pravčická Vendula Růžičková (Poupátka, 4:54).