Zcela v pracovním rytmu a za teplého počasí proběhl šestý závod Kunětické devítky. Na krátkou trať, 4,5 kilometru, se po minulé absenci vrátili Tomáš Mocek (17:15) a Míša Sabovová (21:04) a oba po páté vyhráli.

Na devítce byl nejlepší při letošním prvním startu Jiří Chyba z Prahy za 34:50 (na foto) následován dalšími čtyřicítkami Norbertem Klvaňou z Kolína – 35:24 a Jirkou Douchou z Náchoda – 36:43.

V ženách si po minulém druhém místě připsala další letošní prveství hradecká Marcela Rambová – 39:39. Marcela se nyní úspěně profiluje v jednom celorepublikovém běžeckém seriálu a čekal ji o víkendu další závod na „půlmaratonské distanci“. Nakonec z toho bylo celkové třetí místo a druhé v kategorii, když absolutní vítězkou byla další čtyřicátnice a elitní česká maratonkyně Petra Pastorová.

Tradičně bednové umístění vybojovala nejlepší třicátnice soutěže Nina Janáčková za 40:36, její kamarád Martin Pěček z Kroměříže byl celkově čtvrtý za 36:53. Třetí ženou byla další třicátnice Radka Janyšková za 40:58. Sedmá K9 se uskuteční ve středu 12. srpna se startem v 18 hodi na pardubické Kunětické hoře.