Ve Skřipově na Bílovecku se uskutečnil první ročník Skřipovské litačky. Jsme na severní Moravě, takže litačky s krátkým i :-)

Bylo horko přes 30°C, ale dalo se to vydržet, protože foukal osvěžující větřík.

Běžci startovali na dvou krosových tratích, 57 vyběhlo na 4 km a 84 se popasovalo s 8 km.

Ve čtyřkilometrovém závodě byl nejrychlejší David Navrátil – 16:24, druhý doběhl Jiří Vavrečka – 18:09 a jako třetí muž doběhl do cíle Vítězslav Janík – 18:51.

Závod ale více seděl ženám, protože vítězka Markéta Kašná byla s časem 17:51 druhá v absolutním pořadí za Davidem Navrátilem. Parádně se taky předvedla, za ní běžící, Ellen Byrtusová – 18:32, která dosáhla na celkově čtvrté místo.

„Horko při závodění nemám příliš ráda, ale dnes se mi běželo dobře, od počátku jsem si držela optimální tempo a taky závodníky před sebou. Posledních 500 m jsem tempo zvýšila a předběhla soupeřku. Do cíle jsem doběhla absolutně jako první žena. Celkově jsem byla druhá ze všech nastoupených závodníků na trati 4 km, což mi udělalo velkou radost. Zítra se chystám na Běh Olbramicemi a příští víkend Run Tour Olomouc a 2. kolo II. Ligy mužů a žen v Šumperku,“ řekla Markéta Kašná.

Delší osmikilometrovou trať vyhrál suverénně Ital žijící v Polsku Roberto Dimiccoli – 26:04, mimochodem před lety zaběhl půlmaraton za 1:09:08. Druhý skončil Martin Biolek – 27:38, třetí pak Špirk Jakub – 28:40. Výborný výkon předvedl 56letý Rosťa Kolich, který doběhl pátý – 29:31. Rosťa byl kdysi výborný maratonec, osobák má 2:21:28 z německého Karlsruhe z r. 1994.

Nejrychlejší ženou ve stejném závodě byla Zuzana Jurajdová – 34:38, těsně zaní skončila Michaela Chromík – 34:40, třetí doběhla Kateřina Borunská – 37:16.

Vyzdvihnout je třeba také pořadatele, na to, že to byla jejich první běžecká akce, tak si opravdu zaslouží obdiv, společně s hasiči a dalšími dobrovolníky zorganizovali akci, která patří v regionu mezi špičkové.