Ani tropické teploty neodradily běžce a běžkyně, aby se postavili na start dnešního již 6. ročníku Běhu Olbramicemi, a to na tratích 4 km a 16 km. Na své si přišli i „Walkeři“, kteří startovali také na stejně dlouhých tratích a svou šanci poměřit síly dostali i ti nejmenší, kteří závodili na místním hřišti. Start byl společný pro oba běhy od místního rybníka, v němž se někteří borci po doběhu schladili. Závod v Olbramicích patří mezi ty náročnější a to kvůli kopcovitému profilu trati.

Do prvního kilometru běželi všichni závodníci společně, poté se rozdělili. Do cíle doběhli jako první čtyřkaři, kde byl nejrychlejší Martin Ručka SSK Vítkovice (13:48), druhá za ním a celkově první žena byla Markéta Kašná BK Ludgeřovice (16:54), pro kterou to bylo druhé prvenství za tento víkend.

Druhá skončila Petra Bálková BK Olbramice (18:26) a za ní doběhl druhý muž Honza Dedek BK Olbramice (19:52), třetí ženou byla Jana Stavinohová (19:59) a třetím mužem byl Tomáš Navrátil Běžci Sobě (20:24). První pětku na krátké trati prostě opanovalo něžné pohlaví.

Po necelé hodince po čtyřkařích se začali do cíle vracet první vytrvalci, kteří dostali opravdu zabrat, kdy teplota dosahovala okolo 30 °C. Jako první v cíli se objevil Patrik Pastor SSK Vítkovice (1:06:06), který s přehledem vyhrál před druhým Tomášem Věnskem MK Seitl (1:07:55) a třetí skončil Dušan Stoniš Cyklosport HaF (1:09:32).

První ženou v cíli byla Petra Pastorová MK Seitl (1:17:35), která měla za sebou včerejší vítězný Rajecký maraton! Druhá doběhla Zuzana Jurajdová (1:22:18) a třetí skončila Katka Polášková Pomalé Šípy Kopřivnice (1:32:39). Dlouhou trať prostě ovládli Pastorovi.

Nordic Walking na 4 km vyhrála Marcela Ručková (34:17), druhá skončila Mária Bílková (36:34) a třetí byl Jiří Švrček (48:05). Na 16 km trati zvítězil Petr Cimprich Nordic walking Olomouc (2:04:30), druhá skončila Andrea Šolcová (2:46:28) a bronz brala Lenka Venclová (2:47:17). I přes tropické teploty všech 70 účastníků dokončilo své závody a v cíli na ně čekalo občerstvení a pro vítěze pěkné ceny.