39.Závod

Tentokrát dilema jestli se z důvodu ceny 500,– poběžím rozbila výhra startovného v soutěži informačního webu Mostecká Vlaštovka. V poslední době díky vedru moc neběhám tak jsem jen chtěl lepší čas než na předchozím obtížnějším závodě . Navíc noha trochu bolela tentokrát asi díky ortéze mezi nártem a kotníkem na vnější straně. Po vyplnění formuláře jsem v registraci dostal zdarma číslo 1535 a čip. Potkal jsem tu dost známých ,ale hlavně jsem tu byl s Růženou a Přemkem. Ve startovním koridoru bylo hrozně dusno byl jsem už zpocený a to jsem ani neběžel. Když bylo odstartováno první kilometr jsem se musel brzdit abych to nepřepálil . Pak výběh indiánem do krpálu na Šibeník z důvodu toho ,že tu většina šla nedalo se tomu vyhnout. Tady se přede mě dostali Růžena s Přemkem za kterými jsem se snažil pak držet. Lehkost jejich běhu díky muší váze byla v kontrastu s mojí těžkou. To mi dali ve stoupáních sežrat a na občerstvení po 2 km kde jsem se zdržel mi zdrhli. I když jsem je na chvilku dohnal znovu mi utekli navíc ionťák místo vody byla chyba krkal jsem snad minutu. Už jsem toho začínal mít dost. Až od 3,5 km jsem se trochu rozběhl až do klesání kdy to už bylo dobrý ,ale nějaké větší zrychlení nehrozilo. V cílové rovince mi fandila běžkyně Marcela (máš dobrý čas křičela) tak ani nevadilo ,že mě předběhly dvě ženy jedna zprava na začátku rovinky a druhá ( v Mosteckém dresu) zleva tak pět metrů před cílem. Tak hlavně ,že jsem byl v cíli a dostal pamětní medaili s růžovou kočičkou. Čas 34:06,66 reálný čipový 33:56,75 byl vzhledem k okolnostem a profilu trati dobrý. Také cíl lepšího času o proti minulému závodu (Ressl Kros Run) jsem splnil. Nemohu si stěžovat i když by mě před pár lety ani ve snu nenapadlo ,že budu takový čas v závodě považovat za dobrý. Jinak v kategorii muži 40+ jsem byl 30/38 mezi muži 80/95 celkově 186/268 . Když jsme odcházeli s Růženou a Přemkem míjeli nás opravdoví borci co běželi 10 km . Nostalgicky jsem za nimi hleděl a vzpomínal na dobu kdy jsem na to ještě měl v pohodě běžet 10 km na tomto nelehkém závodě .***