Čtrnáctý ročník Monackého maratonu, čtyř okruhového členitého krosového závodu v lesích u Slatiňan, na němž se běhají i populární ceny Monaka, vyhrál domácí ultrař a pravidelný bedničkář tohoto závodu, nejlepší byl i před třemi lety, Pavel Sedlák (na foto) Pavel téměř na sekundu zopakoval loňský výkon – 3:49:50, který tehdy znamenal čtvrté místo. Druhý byl z pořádajícího KRB Chrudim Richard Peisker za 4:27:05.

Traťový rekord drží ze třetího ročníku časem pod tři hodiny Pražák Tomáš Ulma – 2:56:09, který se nyní spíše věnuje stovkovým pochodům. Letos si maraton také dal, ale za 6:04:07. V ženách z prvního ročníku Ivana Crhová z BK Vísky – 4:09:56. Na půlmaratonské trati Miloš Kratochvíl z Hvězdy Pardubice – 1:21:40. Hvězdě patří i díky Anně Krátké i ženský traťák – 1:33:26.

Vítězem půlky byl letos Jaromír Hradecký ze Skutče za 1:22:31 a Miluška Khurová z KRB za 1:56:02.

Zajímavostí je, že Jaromír Jelínek z Třemošnice má absolvované všechny ročníky maratonu – letos 5:23:12.