Letošní ročník T-Mobile olympijského běhu se v Ostravě konal pouze v Komenského sadech a pořadatelé trať zkrátili na 4,5 km a 9 km. Trať závodu vede pěkným parkem, z části je asfaltová a z části šotolinová.

Letos se na startu sešlo 131 závodníků ve třech závodech. Nejprve vyběhly děti, a to na kilometrové distanci. Poté přišla na řadu nejoblíbenější, a také co se týče počtu účastníků nejobsazenější „pětka“ (4,5 km), kde závodníci běželi dva okruhy a zároveň s nimi startovali vytrvalci na „desítce“ (9 km ).

V závodě na pětikilometrové trati mezi muži s přehledem zvítězil Daniel Filip MK Seitl (15:54) před Martinem Polochem (18:07) a třetí skončil Jakub Rozinek (18:37). Mezi ženami suverénně zvítězila Markéta Kašná BK Ludgeřovice (18:08), druhá doběhla Karolína Klímová (19:51) a třetí ženou v cíli byla Lucie Matlochová MK Seitl (20:23). Na desítce dominovali závodníci SSK Vítkovice Martin Ručka (31:41) a Hanka Legerská (35:36).

Druhé příčky brali Petr Jaskiewicz (38:15) a Zuzana Klenčíková (44:39). Třetí místa obsadili Ivan Kokoř (38:42) a Sára Bedrunková (46:28). Na první tři závodníky čekaly krásné medaile a pěkné ceny. Každý účastník závodu tak přispěl na Českou olympijskou nadaci, kde z každého startovného jde část na podporu sportování dětí, kterým v tom brání nedostatek financí.