Pořadatelský tým kolem Jakuba Jaroše spěje v současné nelehké době se svými akcemi do cíle. Úspěšně se jim podařilo uspořádat další ročník Saar Challenge. Na náročných tratích v Žďárských vrších opět vyhrál na hlavní trati o délce 70 kilometrů Jiří Štos za 5:55 hodiny. Druhý proběhl cílem Zdeněk Šulc za 6:28 a třetí Tomáš Uher za 6:58. Závodní pole uzavírali borci, kterým se podařilo pokořit magickou hranici deseti hodin. Dále zde proběhly závody v maratonu a půlmaratonu, takže celkový počet dokonšivších byl přes 170 vytrvalců.

Poslední dva závody poháru Kunětické devítka jsou plánovány na středy 14. a 28. října se startem v 17 hodin na Pardubické Kunětické hoře.

V posledním záříjovém klání uspěla letošní nejlepší žena poháru Adéla Václavská z Pardubic, která devítku dala za 39.38. Druhá byla nejlepší čtyřicátnice Iva Kroužilová z Kolína 40:54 a třetí nejlepší třicátnice Nina Janáčková za 41:18. Adéla o víkendu před K9 startovala ve Vysockém krosovém půlmaratonu, kde až do konce bojovala o prvenství s letošní suverénkou Velké ceny východních Čech v bězích Denisou Kozákovou, v cíli byla s jedenácti sekundovou ztrátou druhá. Právě tento půlmaraton vyhrál vloni nejlepší muž poslední K9 Milan Viktora – 32:25, následovali čtyřicátníci druhý Jiří Chyba z Prahy – 34:09 a třetí Norbert Klvaň z Kolína za 34:30.