Déšť a bahno" tak v tomto duchu se nesl letošní Breda City trail. Dopředu bylo jasné, že letošní ročník závodu nebude žádná procházka růžovým sadem. Vydatné deště, rozvodněná řeka Opava, silně podmáčený terén, tak s těmito neduhy se letos museli potýkat pořadatelé a závodníci již tradičního Opavského trailového závodu okolo řeky a jezera „Sádráku“.

I přes všechna tato úskalí se závod vydařil a přilákal na start na tři stovky účastníků na několika distancích, a to od těch nejmenších závodníků na tratích 200 m a 800 m, přes starší, kteří si to rozdali na 1500 m až po dospěláky, jež si zazávodili na Breda „10“ a Dynafit „5“, která letos byla o kilometr delší z důvodu rozvodněné řeky Opavy. Šanci dostali i hafani v CaniCross závodě rovněž na 5 respektive 6 km.

Po doběhu dětských a dorosteneckých kategorií přišel opět vydatný slejvák, který naštěstí před hlavním závodem ustál. Nejprve na trať vyběhli hafani a zde suverénně zvítězili Michal Kozel (20:56) a Andrea Matušková (23:35), druzí byli Lukáš Durčák (23:06) a Petra Vachoušková (27:18) a jako třetí doběhli Dominik Valeček (23:20) a Petra Nováková (28:38) se svými čtyřnohými parťáky.

Další se na trať vydali desítkaři, a to ve dvou vlnách zvlášt ženy a muži. Mezi muži se poprali o prvenství Oldřich Kokošek (35:01) a zvítězil o prsa před Petrem Kopřivou (35:02) a třetím mužem v cíli byl Martin Biolek (35:32). Ženskou kategorii vyhrála Hana Bednarčíková (42:32) před Pavlou Pospíšilovou CykloNovák team (42:46) a třetí skončila Pavlína Grygarová (44:25).

Jako poslední vybíhali na trať pětkaři, kde opět ženy dostaly přednost. Zde s přehledem zvítězila Jana Coufalová Hammer OCR team (24:26). O druhou příčku se utkaly Ellen Byrtusová (25:20) a Markéta Kašná BK Ludgeřovice (20:25). Z tohoto souboje vyšla vítězně první jmenovaná.

Mezi muži k jasným favoritům patřili atleti Jan Sýkora Dukla Praha (20:06) a Matouš Vrzala SSK Vítkovice (20:15), který nakonec Sýkorovi podlehl. Bronzovým mužem se stal Vít Palzer (22:38). Vyhlašování vítězů se tradičně konalo před nákupním centrem OC Breda & Weinstein a na medailisty čekaly diplomy a krásné ceny. Letošní závod bych shrnul slovy po našemu: „Bahno jak cyp“.