V Sedloňově v Orlických horách se uskutečnil jubilejní padesátý ročník silniční desítky. Desítka to je hustá, součet stoupání je přes tři sta metrů a téměř nepochopitelný je letitý traťak závodu, z minulého století, který drží legendární Ivan Uvizl časem pod třicet minut 29:55.

Letos se stal absolutním vítězem veterán František Vagenknecht (na foto) z Jičínska, který je nyní i vedoucím závodníkem Velké ceny východních Čech v bězích, kam byla tato akcička zařazena. Franta vyhrál za 35:01, druhý byl nejlepší mladík Jan Dostál z BK Náchod za 35:16. Třetí Marek Kincl z Náchoda běžel přes 37 minut a čtvrtý Tomáš Heller z Hradce Králové přes 38 minut.

Čtyři nejlepší ženy doběhly v minutce. Absolutní vítězkou byla mladá veteránka Andrea Linhartová z Kopřivnice za 47:42, kterou doslova před sebou hnala do cíle vítězka kategorie nad 55 let Eva Klampflová z Vrchlabí 47:54. Třetí byla vítězka kategorie 45 – 54 Iva Pachtová z MK Seitl Ostrava – 48:05. Iva si ani ne za 24 hodin později střihla maraton a časem těsně nad 3:40 vyhrála kategorii nad 50 let.