Starty po šesti, chladné počasí a běhání za tmy při skromném umělém osvětlení, tak se rozloučilo ve Frýdku-Místku 219 atletů s dráhovou sezónou pro letošní rok! Nejprve v sobotním odpoledni na dráhu nastoupili mládežníci na 800 m a 200 m tratích. V bězích na 800 m dosáhli v dorostu nejlepších časů Anna Cagašová Slezan FM (2:24.2 min.) a Thomas Hlavačka Slezan FM (2:10.3 min.). Ve starším žactvu Barča Bystřičanová Slezan FM (2:28.7 min) a Jakub Škapa Slezan FM (2:20.2 min.).

V mladším žactvu Anna Václavíková Slezan FM (2:33.3 min.) a Vojta Šelong Slezan FM (2:28.8). V přípravce Agáta Holubová AK EZ Kopřivnice (2:49.5 min.) a Pavel Kolecký Slezan FM (2:48.2 min.). V bězích na 200 m byli v minipřípravce nejlepší Julie Biolková (32.5 s) a Václav Šodek Slezan FM (33.5 s). Mezi benjamínky to byla Karolína Adámková Slezan FM (37.8 s) a David Lex Slezan FM (38.5 s.).

Po mladých atletech se přišli rozloučit s oválem, opět maximálně v šesticích, dospělí běžci. Za světel reflektorů se na 3000 m přišlo proběhnout v deseti bězích 57 běžců napříč všemi věkovými kategoriemi. Nejlepšími v kategorii do 34 let byli Kateřina Krtková Slezan FM (11:11.9 min.) a Patrik Stankov Slezan FM (9:36.3 min.). V kategorii 35–44 let Markéta Kašná TJ Jäkl Karviná (11:41.2 min.) a Honza Hlavatík Pivovar Koníček (9:55.3 min.).

V kategorii ženy nad 45 let vyhrála Daniela Škapová (13:36.8 min.), mezi muži 45–54 let Martin Biolek (10:17.3 min.). Ve veteránské kategorii mužů na 55 let zvítězil Dan Šindelek MK Seitl (10:53.1 min.). Velké uznání a poděkování však patří všem, kteří se přišli proběhnout ale také pořadatelům za skvělou organizaci! Gratulujeme k předvedeným výkonům a děkujeme.