Kvůli nepříznivé situaci v souvislosti s pandemií koronaviru se pořadatelé Zlín Film Festivalu letos rozhodli uspořádat 61. ročník ve dvou částech – na jaře od 28. května do 1. června a na podzim od 9. do 15. září 2021. V důsledku toho se mění také termín Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2021, který se uskuteční nově v neděli 12. září.

I když se loňský jubilejní 60. ročník Zlín Film Festivalu uskutečnil kvůli nepříznivé pandemické situaci až na podzim, a i dosavadní situace naznačuje opakování podobného scénáře, rozhodli se organizátoři projektu zcela neustoupit od jarního termínu. „Nehodláme opustit květnový termín, protože jsme přesvědčení, že Zlín Film Festival už má své pevné místo v jarním světovém festivalovém kalendáři a nechceme, aby to bylo jinak. Navíc je festival spojený s dětmi a rodinou, a proto k oslavám Dne dětí 1. 6. už neodmyslitelně patří,“ řekla výkonná ředitelka Jarmila Záhorová. „Snažíme se přizpůsobit aktuální situaci a připravujeme festival ve dvou dílech, abychom zachovali jeho klasický termín, ale současně přinesli na podzim festival v tradiční podobě, na který jsou naši návštěvníci zvyklí,“ dodala.

Právě do podzimní části se přesunul ze 30. května i 6. ročník Festivalového půlmaratonu MONET+ Zlín 2021, který by se měl nově konat v neděli 12. září. „Půlmaraton se letos uskuteční jako součást standardního festivalového týdne v hlavním festivalovém víkendu,“ informovala Jarmila Záhorová, výkonná ředitelka Zlín Film Festivalu.

Uhrazená a rezervovaná startovná zůstávají v platnosti pro nový termín. Pokud některým běžcům termín 12. září 2021 nevyhovuje, mohou se ozvat prostřednictvím emailu do 30. června 2021 (info@zlinskypulmaraton.cz) a startovné bude převedeno na další ročník plánovaný na 29. května 2022. „Pokud běžcům nevyhovuje ani tato varianta, mohou své startovné zdarma převést do 30. června 2021 na jiného závodníka,“ doplnila Jarmila Záhorová. Součástí Festivalového půlmaratonu MONET+ bude i VIVA rodinný běh. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.zlinskypulmaraton.cz nebo www.zlinfest.cz.