40.Závod

Jubilejní čtyřicátý závod mi vyšel na 4.ročník Ressl Kros Run v lesích nad Mostem kde jsem běžel tento obtížný závod minulý rok . Tenkrát jsem byl z výkonu zklamaný a pro to jsem si chtěl ze závodu vylepšit dojem. I když jsem měl o proti minulému roku před závodem naběháno třikrát méně kilometrů. Tak pozitivní bylo , že jsem byl o proti loňsku o osmnáct kilo lehčí. Byl to takový test jestli trénink nebo váha bude rozhodujícím faktorem na vylepšení času . Na závod jsem jel s Růženkou a s jejími kamarády Danem a Martinem pro které to byl první závod a s kterými jsem se rychle seznámil. Na startu se startovním číslem 28 jsem si užíval atmosféru závodu skoro po desíti měsících . Byla docela pohoda tak jsem se rozhodl běžet s Růženkou alespoň na začátku a pak improvizovat. Hned po startu do kopce jsem nikam nechvátal udržoval rozumné tempo podle Růženky a pak se k nám přidala ještě běžkyně Boženka . Na konci druhého kilometru už Růženka začala do kopce chodit tak po tom co mi sama řekla ,že mám běžet jsem běžel. Nechal jí s Boženkou a po chvíli předběhl jednoho běžce a dvě běžkyně . Pronásledujíc běžce v barvách trikolóry který to drtil indiánem a nakonec ho předběhl na začátku posledního kilometru . Vzápětí ještě jednoho běžce s bílou čelenkou a doháněl běžkyni Lenku kterou znám. Z kopce jsem však raději neriskoval šišky a kořeny byly příliš zrádné. Když jsem vběhl na asfalt do cíle asi padesát metrů myslel jsem jen na to jak byl můj doběh minulý rok dramatický a trochu zpomalil. Asi deset metrů před cílem mě však předběhli oba běžci ve vzájemném souboji . Moc se mi to nelíbilo protože jsem nemohl kvůli možným problémům s achilovkou také sprintovat. Ztratil jsem tak v samotném závěru dvě místa v kategorii o tři vteřiny . Jinak jsem byl spokojený s časem 33:45 který byl o 1: minutu a 2 vteřiny lepší než loni. V pořadí jsem byl 45/56 celkově a v kategorii 36–50 let 11/13 . Byl to parádní závod pocitově jeden z nejlepších a ještě bych dodal ,že můj první v padesáti letech věku. Je to paráda když kolem sebe máte fajn lidi a toho si vážím stejně jako toho ,že jsem mohl běžet a to není samozřejmostí­. *****